Nevesning het-triki PSJni g‘alabaga yetakladi
Parijning "PSJ" jamoasi Fransiya chempionatini ikki marta 1:0 hisobida g‘alaba bilan boshladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bugun ular yana bir yetakchi jamoa – "Tuluza" maydonida durang o‘ynadi. O‘yinning yettinchi daqiqasida jarima zarbasidan so‘ng Illya Zabarniy uzoq darvoza tomon to‘pni olib, Usmon Dembeleni topdi.
Dembelning bosh bilan uzatmasidan so‘ng Joau Neves to‘pni aniq darvozaga yo‘lladi – 0:1. Keyinchalik Fabián Ruizdan ajoyib uzatma kelib, Bredli Barkola himoyachiga qarshi kurashda to‘pni darvozabon yoniga aniq joylashtirdi – 0:2.
Ashraf Hakimining uzatmasidan so‘ng Neves to‘pni ko‘kragida ushlab, yana bir bor aniq zarba berdi – 0:3. Bu kabi ikki ajoyib gol yetti daqiqada tarixda kam uchraydi.
31-daqiqada Dembele penalti zarbasini pastga va o‘ng tomonga aniq yo‘naltirdi – 0:4. Himoyachilarning xatosidan keyin Mario Sauer to‘pni qo‘lga oldi va darhol zarba berdi, darvozabon to‘pni to‘sdi, ammo Charly Kressvel to‘pni tarmoqka joylashtirdi – 1:4.
Barkoladan uzatilgan to‘pni Dezire Dué jarima maydonidan zarba berishga harakat qildi, ammo darvoza ustuni jamoani qutqardi. Birinchi bo‘limning oxirida Frank Magri penalti zarbasini pastga va chap tomonga yo‘naltirdi, ammo darvozabon uni qaytardi.
Qayta zarbada "PSJ" o‘yinchilari jarima maydoniga erta kirgani uchun hakam qayta zarba belgiladi. Kasseres markazga zarba berdi, lekin darvozabon to‘pni ko‘kragi bilan to‘sdi.
Ikkinchi bo‘limda Hakimidan uzatilgan to‘pni Uorren Zair-Emeri uzoqdan zarba berdi, ammo darvozabon burchak to‘pini qaytardi. Dembele yana penalti zarbasini aniq amalga oshirdi – 1:5.
Xvich Kvaratsxeliyaning uzatmasidan keyin Neves jarima maydonidan uzoq burchakka aniq zarba berdi – 1:6. O‘yinning so‘nggi daqiqalarida Aron Donnum tezlik bilan o‘ng qanotdan kirib, Yan Gboo’ga uzatdi, u esa bo‘sh darvozaga to‘pni joylashtirdi – 2:6.
Santiago Massa maydonning o‘z tomonida to‘pni olib, Aleksis Vossaga uzatdi, u esa yana aniq zarba berdi – 3:6. "Hozirgi vaqtda "PSJ" 9 ochko bilan yakka yetakchi hisoblanadi, raqib jamoada esa uch ochko kamroq."

Хет-трик Невеса привел ПСЖ к победе
Команда "ПСЖ" из Парижа дважды начала чемпионат Франции с победы со счетом 1:0. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Сегодня они сыграли вничью с еще одной ведущей командой – "Тулузой" на выезде. На седьмой минуте после штрафного Илья Забарный долго вел мяч в сторону ворот и нашел Усмана Дембеле.
После подачи головой Дембеле Жоау Невеш точно направил мяч в ворота – 0:1. Позже после отличной передачи Фабиана Руиса Брэдли Баркола в борьбе с защитником точно положил мяч рядом с вратарем – 0:2.
После передачи Ашрафа Хакима Невеш принял мяч на грудь и снова точно пробил – 0:3. Два таких великолепных гола за семь минут встречаются в истории редко.
На 31-й минуте Дембеле точно пробил пенальти низом и вправо – 0:4. После ошибки защитников Марио Саур поймал мяч и сразу же пробил, вратарь отразил, но Чарли Крессвел положил мяч в сетку – 1:4.
После передачи Барколы Дезире Дуэ пытался пробить из штрафной, но штанга спасла команду. В конце первого тайма Франк Магри пробил пенальти низом и влево, но вратарь отбил мяч.
При добивании судья назначил повторный удар из-за преждевременного входа игроков "ПСЖ" в штрафную. Кассерес пробил в центр, но вратарь отбил мяч грудью.
Во втором тайме после передачи Хакима Уоррен Зэр-Эмери пробил издали, но вратарь отбил мяч на угловой. Дембеле вновь точно реализовал пенальти – 1:5.
После передачи Хвича Кварацхелии Невеш точно пробил из штрафной в дальний угол – 1:6. В последние минуты матча Арон Доннум быстро ворвался справа и отдал пас Яну Гбу, который положил мяч в пустые ворота – 2:6.
Сантьяго Масса, ведя мяч на своей половине поля, отдал пас Алексису Воссаге, который снова точно пробил – 3:6. "В настоящее время "ПСЖ" является единоличным лидером с 9 очками, у соперника на три очка меньше."