Vest Hem jamoasining yarim himoyachisi Lukas Paketa Aston Villa klubiga o‘tmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Klub rahbariyatlari o‘rtasida transfer shartlari bo‘yicha kelishuvga erishildi. Mashhur futbol insayderi Fabrizio Romano xabariga ko‘ra, Aston Villa braziliyalik futbolchini ijaraga olish bilan birga, uni sotib olish majburiyatini ham oladi.
Ushbu bitimning umumiy qiymati, ijara to‘lovi hisobga olganda, 47 million funt sterlingni tashkil etadi, bu taxminan 55 million yevroga tengdir. Lukas Paketa ham o‘z navbatida ushbu transferga rozilik bildirdi.
U Birmingham klubining loyihasidan katta taassurot oldi. 28 yoshli futbolchi 2022 yildan beri Vest Hem jamoasida o‘ynab kelmoqda.
Joriy mavsumda u hujumchi yarim himoyachi sifatida uchta o‘yinda ikki gol urishga muvaffaq bo‘ldi. Ushbu o‘zgarish uning faoliyatida yangi bosqichni boshlab beradi va Aston Villaga jamoani kuchaytirishda yordam beradi.

Вест Хэм продаёт Пакету в Астон Виллу
Полузащитник команды Вест Хэм Лукас Пакета переходит в клуб Астон Вилла. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Между руководством клубов достигнуто соглашение по условиям трансфера. По информации известного футбольного инсайдера Фабрицио Романо, Астон Вилла возьмет бразильского футболиста в аренду с обязательством последующего выкупа.
Общая стоимость сделки, включая арендную плату, составит 47 миллионов фунтов стерлингов, что примерно равно 55 миллионам евро. Лукас Пакета также дал согласие на этот трансфер.
Он был очень впечатлен проектом клуба из Бирмингема. 28-летний футболист выступает за Вест Хэм с 2022 года.
В текущем сезоне он в роли атакующего полузащитника сумел забить два гола в трех матчах. Это изменение откроет новую страницу в его карьере и поможет Астон Вилле усилить команду.