Futbol klubi “Sochi”ning murabbiylar shtabi vakili Eduardo Dokampo joriy mavsumda jamoa ko‘rsatgan natijalar bo‘yicha fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, jamoa yetti o‘yinda faqat bitta ochko to‘plagan. Shunga qaramay, ular o‘zlarida kuch borligini his qilmoqda va vaziyatni yaxshilash uchun bor imkoniyatlarini ishga solishga tayyor.
Dokampo “RB Sport”ga bergan intervyusida jamoa o‘zini tiklashga intilayotganini ta’kidladi. “Sochi” jamoasi so‘nggi, yettinchi turdagi o‘yinda Moskva “Spartak”iga 1:2 hisobida mag‘lub bo‘ldi.
Roberto Moreno boshchiligidagi jamoa hozirgi vaqtda mamlakat chempionatining turnir jadvalida oxirgi o‘rinda turibdi. O‘tgan mavsumda esa ular pastroq ligada o‘ynagan.
“Sochi” jamoasi o‘z o‘rnini yaxshilash uchun navbatdagi imkoniyatni 14 sentyabr kuni Samarqandning “Krylya Sovetov” jamoasiga qarshi safarda o‘tkaziladigan o‘yinda qo‘lga kiritadi. Ushbu o‘yin jamoaning mavsumdagi holatini yaxshilashda muhim ahamiyatga ega bo‘ladi.

Эдуардо Докампо: Команда Сочи улучшит ситуацию
Представитель тренерского штаба футбольного клуба «Сочи» Эдуардо Докампо высказался о результатах команды в текущем сезоне. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, команда в семи матчах набрала всего одно очко. Тем не менее, они чувствуют в себе силы и готовы приложить все усилия, чтобы улучшить ситуацию.
В интервью «РБ Спорт» Докампо подчеркнул, что команда стремится к восстановлению. В последнем, седьмом туре «Сочи» проиграл московскому «Спартаку» со счётом 1:2.
Команда под руководством Роберто Морено в настоящее время занимает последнее место в турнирной таблице чемпионата страны. В прошлом сезоне они выступали в низшем дивизионе.
«Сочи» получит следующую возможность улучшить своё положение в матче против самаркандского «Крылья Советов», который состоится 14 сентября на выезде. Эта игра будет иметь важное значение для улучшения положения команды в сезоне.