Konstantin Zyryanov Sankt-Peterburgning «Zenit» futbol klubiga rahbarlik lavozimiga tayinlangani haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U klubning boshqaruv kengashi tomonidan belgilangan maqsadlar o‘zining maqsadlari bilan mos kelishini ta’kidladi. Zyryanovning so‘zlariga ko‘ra, asosiy vazifa jamoaga chempionlik unvonini qaytarishdir.
Avvalroq Zyryanov yarim himoyachi sifatida «Amkar» (Perm), «Torpedo» (Moskva) va «Zenit» klublarida o‘ynagan. Shuningdek, u Rossiya terma jamoasi safida 51 ta o‘yinda maydonga tushib, yetti gol urgan.
2024-2025 yillarda Zyryanov «Zenit» boshqaruv raisi Aleksandr Medvedevning maslahatchisi bo‘lgan. Hozir esa ular o‘z lavozimlarini almashtirib, Zyryanov boshqaruv raisi lavozimiga o‘tgan.
Bu o‘zgarish klubning kelgusidagi muvaffaqiyatlariga xizmat qilishiga umid qilinmoqda. Klub rahbari yangi vazifasini yuqori mas’uliyat bilan bajarishga tayyorligini bildirdi.

Зырянов назвал основную задачу перед Зенитом
Константин Зырянов прокомментировал назначение на пост руководителя футбольного клуба «Зенит» из Санкт-Петербурга. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он подчеркнул, что цели, поставленные советом директоров клуба, совпадают с его собственными целями. По словам Зырянова, главная задача — вернуть команде титул чемпиона.
Ранее Зырянов выступал в роли полузащитника за клубы «Амкар» (Пермь), «Торпедо» (Москва) и «Зенит». Также он провел 51 матч за сборную России, забив семь голов.
В 2024-2025 годах Зырянов был советником председателя правления «Зенита» Александра Медведева. Сейчас они поменялись должностями, и Зырянов занял пост председателя правления.
Ожидается, что эти изменения послужат будущим успехам клуба. Руководитель клуба заявил о своей готовности выполнять новую обязанность с высокой ответственностью.