Donnarumma Manchester Siti bilan shartnoma imzoladi
Parij Sen-Jermen jamoasining darvozaboni Janluiji Donnarumma "Manchester Siti" taklifini qabul qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Tomonlar og‘zaki ravishda shartnoma shartlarini kelishib oldilar. Shartnoma 2030 yilgacha mo‘ljallangan, deb xabar beradi jurnalist Nikolo Skira.
Manbaga ko‘ra, italyan futbolchisining imzolanishi uchun "Manchester Siti" bosh murabbiyi Xosep Gvardiola faol ravishda harakat qilmoqda. "Manchester Siti" jamoasi "Parij Sen-Jermen" bilan transfer narxi bo‘yicha muzokaralarni davom ettirmoqda va imkon qadar tezroq kelishuvga erishishni maqsad qilgan.
Ingliz jamoasida Donnarumma Edersonning o‘rnini egallaydi. Ederson esa yaqin kelajakda "Galatasaray" yoki "Fenerbaxche" klublaridan biriga o‘tishi kutilmoqda.
Donnarumma 2021 yildan buyon Parij jamoasi sharafini himoya qilib kelmoqda. U 26 yoshda bo‘lib, o‘zining yuqori darajadagi mahorati bilan tanilgan.
Bu transfer "Manchester Siti" darvozasi uchun muhim yangilik bo‘lib, jamoa uchun katta kuch qo‘shadi. Shuningdek, bu o‘zgarishlar klubning kelgusi mavsumdagi maqsadlariga erishishda yordam beradi.

Доннарумма подписал контракт с Манчестер Сити
Вратарь команды Пари Сен-Жермен Джанлуиджи Доннарумма принял предложение "Манчестер Сити". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Стороны устно согласовали условия контракта. Контракт рассчитан до 2030 года, сообщает журналист Николо Скира.
По информации источника, главный тренер "Манчестер Сити" Хосеп Гвардиола активно работает над подписанием итальянского футболиста. Команда "Манчестер Сити" продолжает переговоры с "Пари Сен-Жермен" по трансферной цене и стремится как можно скорее достичь соглашения.
В английской команде Доннарумма займет место Эдерсона. Ожидается, что Эдерсон в ближайшем будущем перейдет в один из клубов "Галатасарай" или "Фенербахче".
Доннарумма защищает цвета парижской команды с 2021 года. Ему 26 лет, он известен своим высоким уровнем мастерства.
Этот трансфер является важной новостью для ворот "Манчестер Сити" и значительно усилит команду. Кроме того, эти изменения помогут клубу достичь целей в предстоящем сезоне.