Real Madrid Mallorkani qiyin kechgan o‘yinda mag‘lub etdi
«Real» va «Mallorka» Ispaniya futbol chempionati doirasida o‘z o‘yinlarini o‘tkazishdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
La Liga uchinchi tur o‘yini 30 avgust kuni bo‘lib o‘tdi. O‘yinda «Real Madrid» 2:1 hisobida «Mallorka»ni mag‘lub etdi.
O‘yinning dastlabki daqiqalarida Trent ajoyib uzoq masofaga uzatma berdi. U o‘z yarim maydonidan Kiliyan Mbappeni to‘p bilan ta’minladi.
Mbappe to‘pni qabul qilib, yaqin burchakka kuchli zarba berdi. Dastlab bu gol deb hisoblandi, ammo qayta ko‘rib chiqish natijasida Mbappe ofsaydda bo‘lgani aniqlanib, gol bekor qilindi.
Keyingi vaziyatda Vedat Muriki burchak zarbasidan keyin bosh bilan to‘pni darvozaga yo‘naltirdi va «Mallorka» oldinga chiqdi. «Real» esa o‘z o‘yinini davom ettirib, 37-38-daqiqalarda to‘p kiritdi.
Birinchi gol Arda Gyuler tomonidan aniq zarba bilan amalga oshirildi, undan keyin Vinisius Junior to‘pni qabul qilib, maydonda yaxshi harakat qildi va hisobni 2:1 ga o‘zgartirdi. O‘yinda ko‘plab xavfli vaziyatlar yuzaga keldi, biroq darvozabonlar va himoyachilar o‘z jamoalarini bir necha bor qutqardi.
«Real» jamoasi uchinchi marta ketma-ket g‘alaba qozondi, ammo bu g‘alabalar osonlik bilan kelmadi. Jamoa murabbiyi Xabi Alonso futbolchilari uchun qiyin o‘yin bo‘lishiga qaramay, ular o‘z maqsadlariga erishdi.

Реал Мадрид победил Мальорку в тяжелом матче
«Реал» и «Майорка» провели свои матчи в рамках чемпионата Испании по футболу. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Матч третьего тура Ла Лиги состоялся 30 августа. В игре «Реал Мадрид» победил «Майорку» со счетом 2:1.
В первые минуты матча Трент сделал великолепную длинную передачу. Он обеспечил передачу мяча Килиану Мбаппе со своей половины поля.
Мбаппе принял мяч и мощным ударом в ближний угол забил гол. Сначала гол был засчитан, но после просмотра было установлено, что Мбаппе находился в положении вне игры, и гол был отменен.
В следующей ситуации Ведат Мурики после углового удара головой направил мяч в ворота, и «Майорка» вышла вперед. «Реал» продолжил свою игру и забил в 37-38 минутах.
Первый гол был забит Ардой Гюлером точным ударом, после чего Винисиус Жуниор принял мяч, хорошо сыграл на поле и изменил счет на 2:1. В матче возникло множество опасных моментов, но вратари и защитники несколько раз спасали свои команды.
Команда «Реал» одержала третью победу подряд, но эти победы дались нелегко. Тренер команды Хаби Алонсо отметил, что несмотря на сложность матча для футболистов, они достигли своих целей.