Manchester Yunayted jamoasining hujumchisi Mateus Kunya sentyabr oyida Braziliya milliy terma jamoasining yig‘inlarida ishtirok eta olmaydi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
26 yoshli futbolchi Premyer liga doirasidagi Burnli jamoasiga qarshi o‘yinning 31-daqiqasida mushak jarohati sabab maydonni tark etdi. Shifokorlar va terma jamoa mutaxassislari bilan maslahatlashgach, uning xalqaro tanaffus davomida Angliyada qolishi ma’qul deb topildi.
Shu sababli, Mateus Kunya jahon chempionati saralash bosqichidagi Chili va Boliviya terma jamoalariga qarshi o‘yinlarda ishtirok eta olmaydi. Ushbu o‘yinlar 5 va 10 sentyabr kunlari bo‘lib o‘tadi.
Mateus Kunya joriy mavsum boshida Vulverxempton jamoasidan Manchester Yunaytedga o‘tgan bo‘lib, uning transfer qiymati 74 million yevroni tashkil etdi. Bu futbolchining jamoaga qo‘shilishi jiddiy kuchayish bo‘ldi.

Кунья пропустит из-за травмы матч сборной Бразилии
Нападающий «Манчестер Юнайтед» Матеус Кунья не сможет принять участие в сборах национальной сборной Бразилии в сентябре. Об этом сообщает Euro-football.ru.
26-летний футболист покинул поле на 31-й минуте матча Премьер-лиги против «Бернли» из-за мышечной травмы. После консультаций с врачами и специалистами сборной было решено, что он останется в Англии во время международной паузы.
По этой причине Матеус Кунья не примет участия в матчах отборочного турнира чемпионата мира против сборных Чили и Боливии, которые пройдут 5 и 10 сентября соответственно.
В начале текущего сезона Матеус Кунья перешёл из «Вулверхэмптона» в «Манчестер Юнайтед» за 74 миллиона евро. Этот трансфер стал серьёзным усилением команды.