Latsio tez gollar bilan Veronani mag‘lub etdi
Italiya chempionatining ikkinchi turida “Latsio” jamoasi “Verona” bilan o‘yinda hech qanday qiyinchilikka duch kelmadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuvning uchinchi daqiqasida Matteо Genduzi Valentin Kastelyanosning uzatmasidan so‘ng to‘pni darvozaga yo‘lladi. Yetti daqiqa o‘tib, Matteо Kanchelleri zarbasi himoyachiga tegib, Kastelyanos esa Mattiya Dzakkanini to‘p bilan ta’minlab, hisobni 2:0 ga oshirdi.
Mehmonlarning eng yaxshi imkoniyati Antuan Bernedning darvoza tayoqchasiga tegishi bo‘ldi. Birinchi bo‘lim yakunlanishidan oldin Kastelyanos o‘zi hisobni yanada oshirdi va hisobni yakka holda katta farq bilan oldinga chiqardi.
Uchrashuvning 82-daqiqasida Reda Belahyan bo‘sh darvozaga yaqin vaziyatda to‘pni Buolaye Diaga uzatib, hisobni 4:0 ga yetkazdi. Shu tariqa, “Latsio” jamoasi uch ochko qo‘lga kiritdi, “Verona” esa faqat bitta ochkoda qolmoqda.
Uchrashuv protokoli bo‘yicha gollar ketma-ketligi quyidagicha: Matteо Genduzi 3-daqiqa, Mattiya Dzakkanьi 10-daqiqa, Valentin Kastelyanos 41-daqiqa va Buolaye Dia 82-daqiqada hisobni belgilab berdi. Ushbu o‘yin Rimdagi “Stadio Olimpiko” stadionida bo‘lib o‘tdi.

Лацио быстро забил голы и победил Верону
Во втором туре чемпионата Италии команда «Лацио» без особых трудностей обыграла «Верону». Об этом сообщает Euro-football.ru.
На третьей минуте матча Маттео Гендузи после передачи Валентина Кастельяноса отправил мяч в ворота. Через семь минут удар Маттео Канцеллари попал в защитника, а Кастельянос передал мяч Маттиа Дзаккани, увеличив счёт до 2:0.
Лучший шанс гостей был у Антуана Берне, чей удар пришёлся в штангу ворот. Перед окончанием первого тайма Кастельянос сам увеличил счёт и вывел команду вперёд с большим преимуществом.
На 82-й минуте Реда Белахян в ситуации у пустых ворот передал мяч Буолайе Диаге, доведя счёт до 4:0. Таким образом, команда «Лацио» заработала три очка, а «Верона» остаётся всего с одним очком.
Последовательность голов по протоколу матча: Маттео Гендузи — 3-я минута, Маттиа Дзаккани — 10-я минута, Валентин Кастельянос — 41-я минута и Буолайе Диага — 82-я минута. Игра прошла на стадионе «Стадио Олимпико» в Риме.