Radimov: CSKA va Krasnodar o‘yini hakami xato qilgan
Rossiya terma jamoasining sobiq yarim himoyachisi Vladislav Radimov Rossiya chempionatining yettinchi turida “Krasnodar” va poytaxtning CSKA jamoalari o‘rtasidagi o‘yindagi hakamlar faoliyati haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuv 1:1 hisobida yakunlandi. Radimovning so‘zlariga ko‘ra, hisobga olinmagan goldan so‘ng mojaro boshlandi.
Shu paytda hakam yordamchisi yordam bermaganligi sabab o‘yinning nazoratini yo‘qotdi. Bundan tashqari, Matvey Kislyakning bekor qilingan goli va “buzoq”lar hujumchisi Jon Kordobaning bahsli tarzda maydondan haydalishi ham muhokamalarga sabab bo‘ldi.
Ushbu o‘yindan so‘ng “Krasnodar” 16 ochko bilan chempionat jadvalida birinchi o‘rinda turibdi. CSKA esa 15 ochko bilan ikkinchi o‘rinni egallagan.
Hakamlarning qarorlari jamoalar o‘rtasidagi raqobatga ta’sir ko‘rsatmoqda va kelgusida shunday vaziyatlarda adolatli hukmlar berilishi muhimdir.

Радимов: судья матча ЦСКА и Краснодар допустил ошибку
Бывший полузащитник сборной России Владислав Радимов высказался о работе судей в матче седьмого тура чемпионата России между командами «Краснодар» и ЦСКА из столицы. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Встреча завершилась со счётом 1:1. По словам Радимова, после не засчитанного гола начался конфликт.
В этот момент судья-помощник не оказал поддержки, из-за чего был потерян контроль над игрой. Кроме того, обсуждались отменённый гол Матвея Кисляка и спорное удаление нападающего «быков» Хона Кордобы.
После этой игры «Краснодар» с 16 очками занимает первое место в турнирной таблице чемпионата. ЦСКА же с 15 очками занимает второе место.
Решения судей влияют на соперничество между командами, и в будущем важно выносить справедливые решения в подобных ситуациях.