Moskva shahrining "Lokomotiv" futbol klubi Rossiya futbol ittifoqining ekspert-hakamlar komissiyasiga murojaat qilish niyatida. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda jamoaning Telegram-kanalida ma'lumot berildi. Murojaat qilishga sabab 7-tur doirasida Samarqandning "Qanotlar" klubi bilan o‘tkazilgan uchrashuvdagi bir nechta bahsli vaziyatlar bo‘ldi.
Uchrashuv 2:2 hisobida durang bilan yakunlandi. Shikoyatlar ro‘yxatiga quyidagilar kiradi: 81-daqiqada darvozabon Pesyakov tomonidan Batrakovga qarshi qilingan qoida buzilishi sabab penaltining berilmasligi, ikkinchi taymning qo‘shimcha vaqtida Komlichenkoning golining bekor qilinishi va uch daqiqa o‘tib unga ikkinchi ogohlantirish berilishi.
Shuningdek, jamoa hakamlar guruhi boshlig‘i Sergey Karasyovning boshqa ayrim qarorlaridan ham norozilik bildirishi mumkin. Ushbu o‘yindan so‘ng "Lokomotiv" Rossiya Premer Ligasi jadvalida 15 ochko bilan to‘rtinchi o‘rinda bormoqda.
Shuningdek, "Baltika" va CSKA ham 15 ochkoga ega, "Krasnodar" esa 16 ochko bilan yetakchilik qilmoqda.

Локомотив готовит официальную жалобу на российских судей
Футбольный клуб "Локомотив" из Москвы намерен обратиться в экспертно-судейскую комиссию Российского футбольного союза. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом было сообщено в Telegram-канале команды. Причиной обращения стали несколько спорных эпизодов в матче 7-го тура против самаркандского клуба "Канотлар".
Матч завершился вничью со счётом 2:2. В список жалоб вошли следующие моменты: в 81-й минуте не был назначен пенальти за нарушение вратарём Песяковым против Батракова, отменён гол Комличенко в дополнительное время второго тайма и спустя три минуты ему было показано второе предупреждение.
Кроме того, команда может выразить недовольство и другими решениями главного судьи группы Сергея Карасёва. После этой игры "Локомотив" занимает четвёртое место в таблице Российской Премьер-Лиги с 15 очками.