FIFA sobiq hakami Sergey Lapochkin yettinchi tur doirasidagi CSKA va “Krasnodar” o‘rtasidagi o‘yinda bosh hakam Rafael Shafeevning “buzoq”lar hujumchisi Jon Kordobani maydondan haydash qarorini tanqid qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
O‘yinning ikkinchi yarmida Kordoba to‘pni “armeyets” himoyachisi Robert Moyzesga yo‘naltirdi va to‘p oyoq tirnoqlari bilan uning qo‘liga tegdi. Lapochkin kolumbiyalik futbolchiga to‘g‘ridan-to‘g‘ri qizil kartochka ko‘rsatdi.
Lapochkin “U qanday qoidabuzarlik qildi? U to‘p bilan o‘ynayapti va natijada Moyzesning qo‘liga tegdi.
Men bu yerda shafqatsizlik yoki qattiqlik ko‘rmadim”, deb “Match TV” efirida ta’kidladi. Shuningdek, u tegish faqat qo‘lga tushganini, tananing boshqa sezgir joylariga tegmaganini aytdi.
Maydonda o‘n nafar bo‘lib qolgan “Krasnodar” 1:1 hisobida durangni saqlab, musobaqa jadvalida yetakchilikni qo‘lga kiritdi. CSKA esa bitta ochko ortda qolib, ikkinchi o‘rinda turibdi.
Ushbu o‘yinda Kordoba “Krasnodar”ning yagona gol muallifi bo‘ldi. “Armeyets” safida esa Matvey Kislyak gol urdi, u dubl amalga oshirishga yaqin bo‘ldi, ammo Shafeev video takrorlashdan so‘ng uning qo‘shimcha golini hisobga olmadi.

Бывший арбитр раскритиковал удаление Кордобы с поля
Бывший судья ФИФА Сергей Лапочкин раскритиковал решение главного арбитра Рафаэля Шафеева удалить с поля нападающего «быков» Хона Кордобу в матче с ЦСКА в рамках седьмого тура. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Во втором тайме Кордоба направил мяч в защитника «армейцев» Роберта Мойзеса, и мяч коснулся его руки ногтями. Лапочкин отметил, что колумбийскому футболисту показали прямую красную карточку.
Лапочкин сказал в эфире «Матч ТВ»: «Что он нарушил? Он играет мячом, и в результате мяч коснулся руки Мойзеса.
Я не увидел здесь жестокости или грубости». Также он отметил, что касание было только по руке, а не по другим чувствительным частям тела.
«Краснодар», оставшись на поле вдесятером, сохранил ничью 1:1 и возглавил турнирную таблицу. ЦСКА отстает на одно очко и занимает второе место.
В этом матче Кордоба стал единственным автором гола «Краснодара». В составе «армейцев» гол забил Матвей Кисляк, который был близок к дублю, но после видеоповтора Шафеев не засчитал его дополнительный гол.