Pesyakov: Lokomotivga qarshi o‘yin rejamiz boshqacha edi
Krylya Sovetov jamoasi darvozaboni Sergey Pesyakov Rossiya Premyer Ligasining yettinchi turida Samarqand jamoasi Lokomotivga qarshi o‘tkazgan o‘yini haqidagi fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuv 2:2 hisobida yakunlandi. Pesyakovning so‘zlariga ko‘ra, ular o‘yinni ikkinchi raqamda, ko‘proq qarshi hujumlarga tayanib o‘ynashni rejalashtirgan edilar.
Biroq, o‘yinning ikkinchi daqiqasida gol o‘tkazib yuborish tufayli xavf ostiga qo‘yishga to‘g‘ri keldi. Ikkinchi gol esa, standart vaziyatdan darvozaga kiritilgan va bu xato jamoani ruhiy jihatdan tushirib qo‘ygan.
Uchrashuvning birinchi yarmi yakunida jamoa diqqatni jamlay olmagan ko‘rinadi. Darvozabon shuningdek, o‘yinning ikkinchi yarmida Lokomotiv futbolchilari birinchi bo‘limdagi muvaffaqiyatdan so‘ng biroz bo‘shashib, to‘liq kuch bilan o‘ynamaganini ta’kidladi.
Ushbu o‘yinda faqat bitta ochko to‘plagan Samarqand jamoasi turnir jadvalida to‘qqizinchi o‘rinda joylashgan bo‘lib, umumiy hisobda to‘qqiz ochkoga ega. Lokomotiv esa 15 ochko bilan to‘rtinchi pog‘onaga tushib qolgan.

Песняков: Наш план на игру против Локомотива был другим
Вратарь команды Крылья Советов Сергей Песяков поделился своими мыслями о матче с командой Локомотив из Самарканда в седьмом туре Российской Премьер-Лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Встреча завершилась со счётом 2:2. По словам Песякова, они планировали играть вторым номером, больше опираясь на контратаки.
Однако из-за пропущенного гола на второй минуте пришлось идти на риск. Второй гол был забит со стандартного положения, и эта ошибка морально подкосила команду.
В конце первого тайма команда, по-видимому, не смогла сосредоточиться. Вратарь также отметил, что во втором тайме игроки Локомотива после успеха в первом тайме немного расслабились и не играли на полную мощность.
Команда из Самарканда, которая в этом матче набрала всего одно очко, занимает девятое место в турнирной таблице с общим счётом в девять очков. Локомотив же с 15 очками опустился на четвёртую позицию.