Eduard Spertsyan Krasnodarda qolishini tasdiqladi
Krasnodar jamoasining yarim himoyachisi va sardori Eduard Spertsyan jamoada qolmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda bosh murabbiy Murad Musayev ma’lum qildi. Musayevning so‘zlariga ko‘ra, jamoa Spertsyanning qolishidan mamnun.
Uning uchun jiddiy taklif bo‘lgan, ammo muzokaralar uzoqqa bormagan. Eduard mavsumni yaxshi boshladi, jamoa a’zolari Perrenga va Avgustoga moslashib ketdi.
Eslatib o‘tamiz, ilgari Spertsyan Angliya chempionatida ishtirok etuvchi Southampton klubiga o‘tishni rad etgan edi. Joriy mavsumda 25 yoshli yarim himoyachi barcha musobaqalarda 11 o‘yinda maydonga tushdi, beshta gol urdi va sakkizta samarali uzatma amalga oshirdi.

Эдуард Спертсян подтвердил, что останется в Краснодаре
Полузащитник и капитан команды Краснодар Эдуард Спертсян остается в клубе. Об этом сообщил Euro-football.ru.
Об этом рассказал главный тренер Мурад Мусаев. По словам Мусаева, команда довольна тем, что Спертсян останется.
Для него было серьезное предложение, но переговоры не зашли далеко. Эдуард хорошо начал сезон, игроки команды адаптировались к Перренгу и Августо.
Напомним, ранее Спертсян отказался переходить в клуб Саутгемптон, выступающий в чемпионате Англии. В этом сезоне 25-летний полузащитник провел 11 матчей во всех турнирах, забил пять голов и сделал восемь результативных передач.