Fernandes: Baltika mavsumni kuchli boshladi
Roberto Fernandez, Tolyattidagi «Akron» jamoasi himoyachisi, Rossiya Premyer Ligasi joriy mavsumida Kaliningradning «Baltika» jamoasining yaxshi boshlanishi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U klubda ishlagan va jamoaning qanchalik kuchli ekanligini yaxshi bilishini ta’kidladi. Fernandezning so‘zlariga ko‘ra, futbolchilar juda ko‘p mehnat qilmoqda va umumiy maqsadga to‘liq e’tibor qaratmoqda.
U jamoaning muvaffaqiyatidan juda xursand ekanligini bildirgan. Eslatib o‘tamiz, «Akron» va «Baltika» jamoalari Rossiya chempionatining yettinchi turida to‘qnash kelishgan.
Tolyattiliklar 0:2 hisobida mag‘lub bo‘lgan. 1 sentyabr holatiga ko‘ra, Kaliningrad jamoasi 15 ochko bilan turnir jadvalida uchinchi o‘rinni egallab turibdi.
Bu natija «Baltika»ning mavsum boshidagi kuchli o‘yinini ko‘rsatadi va jamoaning yuqori pog‘onaga chiqish istagini tasdiqlaydi.

Fernandes: Балтика начала сезон сильно
Роберто Фернандес, защитник команды «Акрон» из Тольятти, высказался о хорошем старте сезона калининградской «Балтики» в Российской Премьер-Лиге. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он подчеркнул, что хорошо знает клуб и насколько сильна команда. По словам Фернандеса, футболисты много работают и полностью сосредоточены на общей цели.
Он выразил большую радость успехам команды. Напомним, что команды «Акрон» и «Балтика» встретились в седьмом туре чемпионата России.
Тольяттинцы проиграли со счётом 0:2. По состоянию на 1 сентября калининградская команда занимает третье место в турнирной таблице с 15 очками.
Этот результат демонстрирует сильную игру «Балтики» в начале сезона и подтверждает стремление команды подняться на высокие позиции.