Pesyakov: Kryl’ya Sovetov muvaffaqiyati seleksiyada
Samarskiy "Kryl’ya Sovetov" jamoasining darvozaboni Sergey Pesyakov Rossiya Premer-ligasining joriy mavsumida jamoaning muvaffaqiyatli start olishini nima bilan izohladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Magomed Adiev boshchiligidagi jamoa chempionat boshida to‘qqiz ochko to‘pladi. Hozirda samarliklar turnir jadvalida sakkizinchi o‘rinda turibdi.
Pesyakovning so‘zlariga ko‘ra, jamoaning muvaffaqiyati avvalo seleksiya jarayonining samarali tashkil etilishidadir. Jamoa tarkibini shakllantirishda yetti to‘qqiz nafar futbolchi bazaga jalb qilingan.
Dastlabki o‘yinlarda jamoa o‘z ochkolarini to‘plab oldi, ammo hozir vaziyat biroz murakkablashgan. Darvozabon jamoa kelgusida chempionatning yetakchi jamoalari bilan o‘tkaziladigan uchrashuvlarda ham ochko to‘plash imkoniyatiga ega bo‘lishiga umid qilmoqda.
Keyingi turda "Kryl’ya Sovetov" o‘z maydonida "Sochi" jamoasini qabul qiladi. Ushbu o‘yin 14 avgust kuni bo‘lib o‘tadi.
Jamoa muxlislari va mutaxassislar ushbu uchrashuvni katta qiziqish bilan kutmoqda. Shuningdek, jamoaning mavsum davomida barqaror o‘yin ko‘rsatishi va yuqori o‘rinlarga chiqishi kutilmoqda.

Песяков: Успех Крылья Советов в селекции
Вратарь самарского «Крылья Советов» Сергей Песняков объяснил успешный старт команды в текущем сезоне Российской Премьер-лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Команда под руководством Магомеда Адиева набрала девять очков в начале чемпионата. В настоящее время самарцы занимают восьмое место в турнирной таблице.
По словам Песнякова, успех команды прежде всего связан с эффективной организацией селекционного процесса. В формировании состава команды было привлечено семь-девять футболистов.
В первых матчах команда набирала очки, однако сейчас ситуация несколько осложнилась. Вратарь надеется, что команда сможет набирать очки и в предстоящих встречах с ведущими командами чемпионата.
В следующем туре «Крылья Советов» примут на своём поле команду «Сочи». Эта игра состоится 14 августа.
Болельщики и специалисты с большим интересом ждут этого матча. Также ожидается, что команда будет демонстрировать стабильную игру на протяжении сезона и поднимется на высокие места.