Pesyakov Akinfeevning darvozabonligini yuqori baholadi
Rossiyalik darvozabon Sergey Pesyakov, «Krylya Sovetov» jamoasi sharafini himoya qiluvchi, Moskva jamoasi — CSKA darvozaboni Igor Akinfeevning o‘yini haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, Akinfeevning statistikasiga qaraganda, uning darvozabonlik mahorati aniq ko‘rinadi. Ba’zan u birga-bir vaziyatda tizzasi bilan to‘pni to‘xtatadi, bu ba’zilar uchun darvozabonlik uslubiga to‘g‘ri kelmasligi mumkin, ammo natija muhimdir.
Asosiysi, to‘p darvozaga kirgan yoki kirmaganligi hisobga olinadi, dedi Pesyakov «RB Sport»ga bergan intervyusida. Igor Akinfeev 2003 yilda CSKA jamoasida debyut qilgan.
Shu vaqtdan beri u 39 yoshda bo‘lishiga qaramay, Moskva klubining formasida 805 ta o‘yinda maydonga tushgan va ulardan 334 tasida darvozasini daxlsiz saqlagan. Joriy mavsumda Akinfeev sakkizta o‘yinda maydonga tushib, oltita gol o‘tkazib yuborgan.
Hozirgi paytda uning jamoasi Rossiya Premyer Ligasi jadvalida 15 ochko bilan ikkinchi o‘rinni egallab turibdi.

Песняков высоко оценил вратарские качества Акинфеева
Российский вратарь Сергей Песяков, защищающий честь команды «Крылья Советов», высказался о игре вратаря московского клуба ЦСКА Игоря Акинфеева. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, судя по статистике Акинфеева, его вратарское мастерство очевидно. Иногда он останавливает мяч коленом в ситуации один на один, что может не соответствовать стилю вратаря для некоторых, но результат важен.
Главное, учитывается, забит мяч в ворота или нет, — сказал Песяков в интервью «РБ Спорт». Игорь Акинфеев дебютировал в ЦСКА в 2003 году.
С тех пор, несмотря на то, что ему 39 лет, он провёл 805 матчей в форме московского клуба и сохранил свои ворота в неприкосновенности в 334 из них. В текущем сезоне Акинфеев сыграл в восьми матчах и пропустил шесть голов.