Zabarniy Safonovga munosabatini ochiq aytdi
Yangi «PSJ» jamoasi futbolchisi Ilya Zabarniy o‘zining jamoadoshi, Rossiya milliy terma jamoasi darvozaboni Matvey Safonov haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U 23 yoshda bo‘lib, professional darajada hamkorlik qilish zarurligini ta’kidladi. Zabarniy Rossiyaliklar bilan shaxsiy aloqalarini qo‘llab-quvvatlamasligini aytdi.
Ammo jamoada birga bo‘lganidan kelib chiqib, o‘z majburiyatlarini bajarishga tayyor ekanligini bildirdi. Zabarniy so‘nggi yozda Parij klubi safiga qo‘shilgan.
U Fransiya chempioniga besh yillik shartnoma imzolagan. Himoyachining transfer summasi 63 million yevroni tashkil etdi.
Ushbu kelishuv Zabarniyning faoliyatidagi muhim bosqich hisoblanadi. U yangi jamoasida o‘zini namoyon etishga intilmoqda va professional sohada yuqori natijalarga erishishni maqsad qilgan.

Забарний откровенно высказался о Сафонове
Новый игрок команды «ПСЖ» Илья Забарный высказался о своем одноклубнике, вратаре сборной России Матвее Сафонове. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Ему 23 года, и он подчеркнул необходимость профессионального сотрудничества. Забарный отметил, что не поддерживает личные связи с россиянами.
Однако, исходя из того, что они вместе в команде, он заявил о готовности выполнять свои обязанности. Забарный присоединился к парижскому клубу прошлым летом.
Он подписал пятилетний контракт с чемпионом Франции. Сумма трансфера защитника составила 63 миллиона евро.
Это соглашение является важным этапом в карьере Забарного. Он стремится проявить себя в новой команде и ставит цель достигать высоких результатов в профессиональной сфере.