Tarkhanov: CSKAda kuchli hujumchi yetishmaydi
Sobiq CSKA jamoasi murabbiyi Aleksandr Tarkhanov “armiyachilar”ning muammolari haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, CSKA jamoasida Kordoba kabi kuchli hujumchi yo‘q. Jamoada yaxshi o‘yinchilar, xususan Shumanskiy, Musayev va Alerrandro bor, biroq sifatli forvard yetishmaydi.
Rossiya Premer-ligasining yettinchi turida CSKA o‘z maydonida “Krasnodar” jamoasiga imkoniyatni boy berdi. “Buzov” hujumchisi Jon Kordoba 56-daqiqada maydonni tark etganiga qaramay, o‘yinda 1:1 hisobida durang qayd etildi.
Shu bilan birga, xalqaro tanaffusga CSKA ikkinchi o‘rinda chiqdi. Turnir jadvalida “Krasnodar” jamoasi “armiyachilardan” bir ochko ko‘p to‘plagan holda yetakchilik qilmoqda.
Tarkhanovning fikricha, jamoa hujum chizig‘ini kuchaytirishi zarur. Bu esa keyingi o‘yinlarda muvaffaqiyatga erishish uchun muhim omil hisoblanadi.
Jamoa rahbariyati va murabbiylar tarkibni yaxshilash ustida ishlashi lozim. Shunda CSKA o‘z maydonida va chempionatda yanada kuchliroq o‘yin ko‘rsatishi mumkin.

Тарханoв: В ЦСКА не хватает сильного нападающего
Бывший тренер команды ЦСКА Александр Тарханов высказался о проблемах «армейцев». Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, в составе ЦСКА нет сильного нападающего, как Кордоба. В команде есть хорошие игроки, в частности Шуманский, Мусаев и Аллеррандро, но качественного форварда не хватает.
В седьмом туре Российской Премьер-лиги ЦСКА упустил возможность на своём поле в матче с «Краснодаром». Нападающий «бузов» Хон Кордоба покинул поле на 56-й минуте, несмотря на это, игра завершилась вничью 1:1.
При этом перед международной паузой ЦСКА вышел на второе место. В турнирной таблице команда «Краснодара» лидирует, имея на одно очко больше, чем «армейцы».
По мнению Тарханова, команде необходимо усилить линию атаки. Это важный фактор для достижения успеха в следующих матчах.
Руководство команды и тренеры должны работать над улучшением состава. Тогда ЦСКА сможет показывать более сильную игру как на своём поле, так и в чемпионате.