Faye va Vardi «Kremoneze» safini to‘ldiradi
Senegallik himoyachi Mikail Faye Fransiyaning "Ren" klubini tark etib, Italiya klubi "Kremoneze"ga o‘tadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda jurnalist Fabrizio Romano o‘zining ijtimoiy tarmoqlardagi sahifalarida ma’lum qildi. Manbaning xabariga ko‘ra, futbolchi ijaraga beriladi va xarid qilish huquqi bilan 10 million yevro miqdorida shartnoma tuziladi.
Shu bilan birga, jamoaga Angliya klubi "Lester"da 13 mavsum o‘ynagan hujumchi Jeymi Vardi ham qo‘shilishi kutilmoqda. O‘tgan mavsumda 21 yoshli Faye barcha musobaqalarda jami 12 o‘yinda maydonga tushdi.
Bir yil oldin u Senegallik terma jamoasida debyut qilgan va bitta gol urgan. Hozirda "Kremoneze" Italiya chempionatida 2 ta o‘yinni g‘alaba bilan yakunlab, 3-o‘rinda bormoqda.

Фэй и Варди пополняют состав «Кремонезе»
Защитник из Сенегала Микаэль Файе покидает французский клуб «Ренн» и переходит в итальянский клуб «Кремонезе». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом журналист Фабрицио Романо сообщил на своих страницах в социальных сетях. По информации источника, футболист будет арендован с правом выкупа по контракту на сумму 10 миллионов евро.
Кроме того, ожидается присоединение к команде нападающего Джейми Варди, который провёл 13 сезонов в английском клубе «Лестер». В прошлом сезоне 21-летний Файе сыграл в общей сложности 12 матчей во всех соревнованиях.
Год назад он дебютировал в сборной Сенегала и забил один гол. В настоящее время «Кремонезе» после двух побед в чемпионате Италии занимает 3-е место.