Peter Shmeyxel Arsenalning o‘yinini tanqid qildi
Sobiq “Manchester United” va Daniya terma jamoasi darvozaboni Peter Shmeyxel Londonning “Arsenal” jamoasining “Liverpool”ga uchinchi tur doirasidagi o‘yinda mag‘lub bo‘lishi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
“Arsenal” jamoasi o‘yinda 0:1 hisobida yutqazdi, yagona golni Dominik Soboslay kiritdi. Shmeyxelning so‘zlariga ko‘ra, “Arsenal”ning o‘yini juda yomon bo‘ldi.
Murabbiy Mikel Artetega jamoaga erkinlik berish kerak. U futbolchilarga ko‘proq erkinlik berishi lozim.
Agar shunday qilsa, “Arsenal” o‘z o‘yinini yaxshilab, g‘alaba qozonishi mumkin. “Liverpool”ga qarshi o‘yinda londonliklar juda yomon o‘ynadi.
Uchinchi turdan so‘ng “Arsenal” olti ochko jamg‘arib, musobaqa jadvalida uchinchi o‘rinda bormoqda. Jamoa yetakchi “Liverpool”dan uch ochko orqada turibdi.

Питер Шмайхель раскритиковал игру Арсенала
Бывший вратарь «Манчестер Юнайтед» и сборной Дании Петер Шмейхель высказался о поражении лондонского «Арсенала» в матче третьего тура против «Ливерпуля». Об этом сообщает Euro-football.ru.
«Арсенал» проиграл со счётом 0:1, единственный гол забил Доминик Собослай. По словам Шмейхеля, игра «Арсенала» была очень плохой.
Тренеру Микелю Артете нужно дать команде больше свободы. Он должен позволить игрокам играть более раскрепощённо.
Если это сделать, «Арсенал» сможет улучшить свою игру и одержать победу. В матче против «Ливерпуля» лондонцы сыграли очень плохо.
После третьего тура «Арсенал» набрал шесть очков и занимает третье место в турнирной таблице. Команда отстаёт от лидера «Ливерпуля» на три очка.