Gazzaev CSKA va Krasnodar o‘yinidan mamnun qoldi
Valeriy Gazzaev, sobiq poytaxt klubi CSKA bosh murabbiyi, RPLning yettinchi turida Krasnodar jamoasi bilan bo‘lib o‘tgan o‘yinni sharhladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuv 1:1 hisobida yakunlandi. Gazzaevning so‘zlariga ko‘ra, bugungi o‘yinda futbolchilar o‘zini to‘liq berib, maydonning har bir nuqtasida kuchli kurash olib bordi.
Shuningdek, ular chiroyli kombinatsiyalarni namoyish etdilar. Biroq, u o‘yinni sudyalikdagi kamchiliklar buzganini ta’kidladi.
Rafail Shafeev boshchiligidagi hakamlar guruhi o‘yinni to‘g‘ri boshqara olmadi. Umuman olganda, sudyalik darajasi juda past bo‘ldi, hakam futbolchilarga o‘ynashga imkon bermadi va kartochkalarni ko‘p tarqatdi.
Ushbu o‘yindan so‘ng Krasnodar jamoasi chempionat jadvalida birinchi o‘rinni saqlab qoldi. Murad Musayev boshchiligidagi jamoaning hisobida 16 ochko mavjud.
Orqada CSKA, Kaliningradning Baltika jamoasi va poytaxtning Lokomotiv jamoasi 15 ochko bilan boradi.

Газзаев остался доволен игрой ЦСКА и Краснодар
Валерий Газзаев, бывший главный тренер столичного клуба ЦСКА, прокомментировал матч с командой Краснодар в седьмом туре РПЛ. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Встреча завершилась со счётом 1:1. По словам Газзаева, в сегодняшней игре футболисты отдали все силы и вели упорную борьбу на каждом участке поля.
Кроме того, они продемонстрировали красивые комбинации. Однако он отметил, что игру испортили ошибки судейства.
Судейская бригада во главе с Рафаилом Шафеевым не смогла правильно управлять матчем. В целом уровень судейства был очень низким, судья не давал игрокам играть и часто показывал карточки.
После этой игры команда Краснодар сохранила первое место в турнирной таблице чемпионата. У команды под руководством Мурада Мусаева 16 очков.