Samara jamoasi "Krylya Sovetov" darvozaboni Sergey Pesyakov jamoasiz bo‘lgan darvozabon Ivan Lomaevning kelajagi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, Lomaevning hozirgi vaziyati murakkab. Pesyakov Vanya tezroq yangi klub topishini istaydi, ammo bu jarayon faqat Lomaevga bog‘liq emas.
Futbolchining so‘zlarini "Chempionat" nashri keltirgan. Eslatib o‘tamiz, Lomaev shu yil yozda Samaradagi jamoani tark etdi.
2024/2025 yilgi mavsumda 26 yoshli darvozabon 14 o‘yinda maydonga tushib, 23 ta gol o‘tkazib yuborgan. Hozirgi vaqtda "Krylya Sovetov" Premyer-liga musobaqasining yetti turidan so‘ng 9 ochko bilan turnir jadvalida sakkizinchi o‘rinda bormoqda.

Песняков Ломаев хочет найти новый клуб
Вратарь самарской команды "Крылья Советов" Сергей Песяков высказался о будущем безработного вратаря Ивана Ломаева. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, ситуация Ломаева сейчас сложная. Песяков хочет, чтобы Ваня как можно скорее нашёл новый клуб, но этот процесс зависит не только от Ломаева.
Слова футболиста приводит издание "Чемпионат". Напомним, что Ломаев покинул команду в Самаре этим летом.
В сезоне 2024/2025 26-летний вратарь провёл 14 матчей, пропустив 23 гола. В настоящее время "Крылья Советов" после семи туров Премьер-лиги занимают восьмое место в турнирной таблице с 9 очками.