Kiryakov: Dinamo muvaffaqiyati Karpingagina bog‘liq
Moskva “Dinamo” futbolchisi sobiq o‘yinchi Sergey Kiryakov Valeriy Karpinning “oq-ko‘k” jamoasidagi bosh murabbiy sifatidagi faoliyati haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U Makhachqala “Dinamo” jamoasiga qarshi safardagi o‘yindan so‘ng o‘z mulohazasini aytdi. Kiryakovning ta’kidlashicha, “Dinamo” hozirgi paytda eng yaxshi holatda emas.
Jamoaning natijalari asosan Karpinning qobiliyatiga bog‘liq, ayniqsa u ikki yo‘nalishda bir vaqtning o‘zida ishlash uchun qanchalik kuch topa olishi muhim. Kiryakov Karpinni yaxshi biladi va uni jasur, hech qachon taslim bo‘lmaydigan murabbiy sifatida baholaydi.
Eslatib o‘tish joizki, Valeriy Karpin o‘tgan yozda “oq-ko‘k” jamoaning bosh murabbiyi lavozimini egallagan. U bilan uch yillik shartnoma imzolangan.
So‘nggi o‘yinda, Kaspiyskda bo‘lib o‘tgan bellashuvda “Dinamo” 0:1 hisobida mag‘lub bo‘ldi. Ushbu mag‘lubiyatdan so‘ng, Moskva jamoasi Rossiya chempionatining turnir jadvalida to‘qqizinchi o‘rinni egallab turibdi.
Umuman olganda, jamoaning kelajakdagi muvaffaqiyati Karpinning jamoani boshqarish qobiliyati va o‘yinchilarni rag‘batlantirishiga bog‘liq bo‘ladi.

Киряков: Успех Динамо зависит только от Карпа
Бывший игрок московского «Динамо» Сергей Киряков высказался о работе Валерия Карпина в качестве главного тренера «бело-голубых». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он поделился своим мнением после выездного матча с махачкалинским «Динамо». По словам Кирякова, «Динамо» сейчас не в лучшей форме.
Результаты команды в основном зависят от способностей Карпина, особенно от того, насколько он сможет одновременно эффективно работать в двух направлениях. Киряков хорошо знает Карпина и оценивает его как смелого и никогда не сдающегося тренера.
Напомним, что Валерий Карпин возглавил «бело-голубых» прошлым летом. С ним был подписан трехлетний контракт.
В последнем матче, который прошел в Каспийске, «Динамо» проиграло со счетом 0:1. После этого поражения московская команда занимает девятое место в турнирной таблице чемпионата России.
В целом, будущий успех команды будет зависеть от способности Карпина управлять коллективом и мотивировать игроков.