Vuyachich: Limit kuchayganda raqobatga tayyorman
Kazanning “Rubin” jamoasi legioneri Igor Vuyachich Rossiya chempionatida xorijlik futbolchilarga qo‘yiladigan limitning kuchaytirilishi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U chempionatdagi limitning qattiqlashuvi haqida gapirar ekan, maydonda o‘z o‘rnini olish uchun raqobatga tayyorligini ta’kidladi. Vuyachichning so‘zlariga ko‘ra, sifatli xorijlik futbolchilar Rossiya chempionatining darajasini oshiradi va bu borada hech qanday shubha yo‘q.
Hozirgi vaqtda Premyer-ligada “8+13” tizimi amal qilmoqda, ya’ni maydonda sakkiz nafar legioner bo‘lishi mumkin va jami 13 nafar xorijlik futbolchi ro‘yxatda qayd etilgan. Rossiya chempionatining yetti turidan so‘ng Kazan jamoasi 11 ochko to‘plab, turnir jadvalida yettinchi o‘rinda bormoqda.
Bu natija jamoaning o‘z imkoniyatlarini yanada oshirishga intilayotganini ko‘rsatadi. Chempionatdagi qoidalar va limitlar jamoalarning tarkibini shakllantirishda muhim ahamiyatga ega bo‘lib, legionerlar sonining tartibga solinishi raqobatni yanada kuchaytiradi.

Вуячик: Когда лимит увеличится, я готов к конкуренции
Легионер казанского «Рубина» Игорь Вуяичич высказался о ужесточении лимита на иностранных футболистов в чемпионате России. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Говоря об ужесточении лимита в чемпионате, он подчеркнул свою готовность к конкуренции за место на поле. По словам Вуяичича, качественные иностранные футболисты повышают уровень чемпионата России, и в этом нет никаких сомнений.
В настоящее время в Премьер-лиге действует система «8+13», то есть на поле может находиться восемь легионеров, а всего в заявке зарегистрировано 13 иностранных футболистов. После семи туров чемпионата команда из Казани набрала 11 очков и занимает седьмое место в турнирной таблице.
Этот результат показывает стремление команды к дальнейшему улучшению своих возможностей. Правила и лимиты в чемпионате играют важную роль в формировании состава команд, а регулирование количества легионеров усиливает конкуренцию.