Qrasnodar Paltsev uchun 300 million rubl to‘ladi
“Qrasnodar” klubi markaziy himoyachi Valentin Paltsevni Makhachkala shahridagi “Dinamo” klubidan sotib olish uchun qancha to‘lov amalga oshirishi ma’lum bo‘ldi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ishonchli manbaga ko‘ra, yaqin kunlarda 24 yoshli futbolchi “Qrasnodar” jamoasiga o‘tadi. Rossiyalik futbolchini sotib olish uchun klub taxminan 300 million rubl yoki 3,2 million yevro to‘laydi.
Avvalroq, joriy Rossiya chempioni iyun oyida Makhachkalaga 150 million rubl taklif qilgan, ammo rad javobini olgan edi. Hozirda kubanliklar taklifni ikki barobar oshirib, “Dinamo”ni qoniqtirgan.
Ushbu mavsumda Paltsev barcha musobaqalarda o‘nta o‘yinda maydonga tushib, bitta gol urishga muvaffaq bo‘ldi. Shunday qilib, “Qrasnodar” va “Dinamo” o‘rtasidagi kelishuv futbolchining yangi jamoasiga o‘tishini ta’minladi.

Краснодар заплатит Пальцеву 300 миллионов рублей
Стало известно, какую сумму клуб «Краснодар» выплатит за покупку центрального защитника Валентина Пальцева у клуба «Динамо» из Махачкалы. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По достоверным источникам, в ближайшие дни 24-летний футболист перейдёт в команду «Краснодар». За российского футболиста клуб заплатит примерно 300 миллионов рублей или 3,2 миллиона евро.
Ранее действующий чемпион России в июне предлагал за Пальцева 150 миллионов рублей, но получил отказ. Сейчас кубанцы удвоили предложение, что устроило «Динамо».
В этом сезоне Пальцев сыграл во всех турнирах десять матчей и забил один гол. Таким образом, соглашение между «Краснодаром» и «Динамо» обеспечило переход футболиста в новую команду.