Gadjiyev Paltsevning jamoada qolishini istaydi
Gadji Gadjiyev, Makhachkala “Dinamo” jamoasi prezidenti, jamoa himoyachisi Valentin Paltsevning ehtimoliy ketishi haqida ma’lumot berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U hozirgi vaziyatni murakkab deb atadi va jamoa allaqachon ikki futbolchini yo‘qotganini ta’kidladi. Bugungi kunda jamoada futbolchilar yetishmovchiligi mavjud.
Gadjiyev “Krasnodar” klubi bilan muzokaralar borligini tasdiqlamadi, ammo bir nechta klublar o‘yinchiga qiziqish bildirayotganini aytdi. Ular Paltsevni jamoada qolishga ishontirishga harakat qilishmoqda, chunki futbolchi jamoa uchun zarur hisoblanadi.
Oldinroq Gadjiyev o‘yinchining transfer takliflari orasida “Krasnodar” klubi varianti borligini ma’lum qilgan edi. 24 yoshli himoyachi Paltsev joriy mavsumda barcha turnirlarda jami o‘nta o‘yin o‘tkazib, bitta gol urdi.
Transfermarkt portali uning bozor qiymatini 2,5 million yevroga baholaydi. Paltsev 2024 yilda KAMAZ klubidan 280 ming yevro evaziga Makhachkala jamoasiga qo‘shilgan.

Гаджиев хочет, чтобы Пальцев остался в команде
Гаджи Гаджиев, президент махачкалинского «Динамо», сообщил о возможном уходе защитника команды Валентина Пальцева. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он назвал текущую ситуацию сложной и подчеркнул, что команда уже потеряла двух футболистов. В настоящее время в команде наблюдается нехватка игроков.
Гаджиев не подтвердил переговоры с клубом «Краснодар», но отметил, что несколько клубов проявляют интерес к игроку. Они пытаются убедить Пальцева остаться в команде, так как футболист считается необходимым для коллектива.
Ранее Гаджиев сообщал, что среди предложений по трансферу игрока есть вариант с клубом «Краснодар». 24-летний защитник Пальцев в текущем сезоне провёл в общей сложности десять матчей во всех турнирах и забил один гол.
Портал Transfermarkt оценивает его рыночную стоимость в 2,5 миллиона евро. Пальцев присоединился к махачкалинской команде в 2024 году из клуба КАМАЗ за 280 тысяч евро.