Bayerda ten Xag tez ishdan bo‘shatildi sababi
Erik ten Xag Germaniya chempionatining faqat ikki turidan so‘ng "Bayer" jamoasining bosh murabbiyi lavozimidan ozod etildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu ikki turda Leverkuzen jamoasi atigi bitta ochko to‘plagan. "Bayer" klubi sport direktori Simon Rolfes ten Xag bilan xayrlashish qarori haqida izoh berdi.
Rolfesning aytishicha, bu qaror ularga osonlik bilan kelmagan. Hech kim bunday qadamga borishni xohlamagan.
Biroq oxirgi haftalarda yangi va muvaffaqiyatli jamoani aynan shu shtab bilan shakllantirish samarali bo‘lmasligi aniqlandi. Ular jamoaning sifati va kuchiga qat’iy ishonadi va yangi shtab bilan taraqqiyotga erishish uchun barcha imkoniyatlarni ishga soladi.
Shuni ta’kidlash lozimki, Bundesliga tarixida ten Xagdan ham tezroq murabbiylarni ishdan bo‘shatish holati kuzatilmagan. Bu voqea jamoa uchun yangi davr boshlanishini anglatadi.

В Байере тен Хаг был быстро уволен, причина
Эрик тен Хаг был уволен с поста главного тренера команды «Байер» всего после двух туров чемпионата Германии. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В этих двух турах команда из Леверкузена набрала всего одно очко. Спортивный директор клуба «Байер» Симон Рольфес прокомментировал решение расстаться с тен Хагом.
По словам Рольфеса, это решение далось им нелегко. Никто не хотел идти на такой шаг.
Однако в последние недели стало ясно, что формирование новой и успешной команды именно с этим штабом неэффективно. Они твердо верят в качество и силу команды и приложат все усилия для достижения прогресса с новым штабом.
Следует отметить, что в истории Бундеслиги не было случаев увольнения тренеров быстрее, чем тен Хаг. Это событие означает начало новой эры для команды.