Gomesning Liverpuldan Milan transferi bekor bo‘ldi
Markaziy himoyachi Jo Gomesning «Liverpul»dan «Milan»ga transferi amalga oshmadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Og‘zaki kelishuvga qaramay, muzokaralar birdan to‘xtab qoldi, bu haqda jurnalist Janluka di Marsiyo o‘z saytida ma’lum qildi. «Milan» allaqachon Gomesni qabul qilishga tayyor edi, ammo «Liverpul» hali ham «Kristal Pelas»dan Mark Gehini transfer qilish bo‘yicha kelishuvga erisha olmadi.
Shu sababli «qizillar» Gomesni Italiyaga yubormayapti. «Milan» uchun 28 yoshli Gomesning sog‘lig‘i va jarohat tarixini hisobga olib, uni imkon qadar tezroq tekshirish muhim edi.
Transfer oynasi yopilishiga oz vaqt qolganligi sababli, «rossoneri» boshqa variantlarga e’tibor qaratmoqda. Bu holat jamoalar o‘rtasidagi murakkab muzokaralar va transfer jarayonlarining noaniqligini ko‘rsatadi.
Futbolchilar transferi ko‘pincha ko‘p tomonlama kelishuvlarni talab qiladi va har doim ham rejalashtirilgan tarzda amalga oshmaydi. Shunday qilib, «Milan» yangi himoyachini olish uchun boshqa imkoniyatlarni izlamoqda.

Трансфер Гомеса из Ливерпуля в Милан отменён
Центральный защитник Джо Гомес не перешёл из «Ливерпуля» в «Милан». Об этом сообщил Euro-football.ru.
Несмотря на устную договорённость, переговоры внезапно прекратились, о чём журналист Джанлука ди Марцио сообщил на своём сайте. «Милан» уже был готов принять Гомеса, однако «Ливерпуль» до сих пор не смог договориться о трансфере Марка Гехи из «Кристал Пэлас».
По этой причине «красные» не отпускают Гомеса в Италию. Для «Милана» было важно как можно скорее проверить здоровье и историю травм 28-летнего Гомеса.
Поскольку до закрытия трансферного окна осталось мало времени, «россонери» обращают внимание на другие варианты. Эта ситуация показывает сложность переговоров между клубами и неопределённость трансферных процессов.
Трансферы футболистов часто требуют многосторонних соглашений и не всегда проходят по плану. Таким образом, «Милан» ищет другие возможности для приобретения нового защитника.