Braziliya terma jamoasining asosiy hujumchisi Neymar sentyabr oyidagi yig‘inga chaqirilmagan. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Terma jamoa bosh murabbiyi Karlo Anchelotti Neymarning jamoadan chetlatilishiga uning sog‘lig‘idagi muammolar sabab bo‘lganini aytdi. Biroq futbolchi murabbiy fikriga qarshi chiqdi.
Neymarning so‘zlariga ko‘ra, uning oyoq mushagida shish bor edi, lekin bu jiddiy muammo emas edi va u o‘sha kuni o‘yinda maydonga tushgan. U Braziliya terma jamoasiga chaqirilmasligining texnik sabablar bilan bog‘liq deb hisoblaydi va bu holat uning jismoniy holati bilan bog‘liq emasligini ta’kidladi.
Braziliya terma jamoasi 2026 yilgi Jahon chempionatiga yo‘l olgan. Mazkur musobaqa AQSh, Kanada va Meksika davlatlarida o‘tkaziladi.

Неймар выразил недовольство сборной Бразилии
Основной нападающий сборной Бразилии Неймар не был вызван на сбор в сентябре. Об этом сообщил Euro-football.ru.
Главный тренер сборной Карло Анчелотти заявил, что исключение Неймара из команды связано с проблемами со здоровьем. Однако футболист не согласился с мнением тренера.
По словам Неймара, у него была опухоль в мышце ноги, но это не была серьёзная проблема, и он вышел на поле в тот день. Он считает, что его не вызвали в сборную по техническим причинам и подчеркнул, что это не связано с его физическим состоянием.
Сборная Бразилии квалифицировалась на чемпионат мира 2026 года. Этот турнир пройдёт в США, Канаде и Мексике.