Hujumchi Randal Kolo-Muani Angliya Premer Ligasi jamoalaridan birida faoliyatini davom ettiradi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
The Athletic nashrining ma’lumotlariga ko‘ra, «Tottenhem» klubi «PSJ» bilan Kolo-Muanini 2025/2026 yilgi mavsum oxirigacha ijaraga olish bo‘yicha kelishuvga erishdi. 26 yoshli futbolchi hozirda Londonga tibbiy ko‘rikdan o‘tish uchun yo‘l olmoqda.
Fransuz futbolchisi bilan shartnoma shartlari allaqachon kelishib olingan. Manba ta’kidicha, «PSJ» va «Tottenhem» o‘rtasidagi ijara kelishuvida Kolo-Muanini sotib olish huquqi bo‘yicha hech qanday band mavjud emas.
Ya’ni, ijaraga berish shartnomasida futbolchini keyinchalik doimiy sotib olish imkoniyati ko‘zda tutilmagan. Shuningdek, eslatib o‘tamiz, o‘tgan mavsumning ikkinchi yarmida Kolo-Muani vaqtinchalik «Yuventus» jamoasida o‘ynagan.
Bu transfer uning faoliyatida yangi bosqich bo‘lib, hozir esa Angliya chempionatida o‘z o‘rnini mustahkamlashga intilmoqda.

Рандал Коло-Муани в клубе Английской Премьер-лиги
Нападающий Рандал Коло-Муани продолжит свою карьеру в одном из клубов Английской Премьер-лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По данным издания The Athletic, клуб «Тоттенхэм» достиг соглашения с «ПСЖ» об аренде Коло-Муани до конца сезона 2025/2026. 26-летний футболист в настоящее время направляется в Лондон для прохождения медицинского осмотра.
Условия контракта с французским футболистом уже согласованы. По словам источника, в соглашении об аренде между «ПСЖ» и «Тоттенхэмом» отсутствует пункт о праве выкупа Коло-Муани.
То есть в договоре аренды не предусмотрена возможность последующего постоянного выкупа игрока. Также напомним, что во второй половине прошлого сезона Коло-Муани временно выступал за «Ювентус».
Этот трансфер стал новым этапом в его карьере, и сейчас он стремится закрепиться в чемпионате Англии.