Litvinov "Zenit"ga o‘tishga hali tayyor emas
Futbolchi Ruslan Litvinov "Spartak" jamoasining a’zosi sifatida "Zenit" klubiga o‘tishi haqidagi savolga javob berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bir necha yil oldin u Sankt-Peterburg klubiga o‘tishga rozi emasligini bildirgan edi. Litvinovning so‘zlariga ko‘ra, uning bu boradagi fikri o‘zgarmagan va u hali ham "Spartak" futbolchisi hisoblanadi.
U bunday gap-so‘zlar faqat mish-mish ekanligini ta’kidladi va bunday ma’lumotlarning qayerdan paydo bo‘layotganini bilmasligini bildirdi. Shuningdek, ilgari Litvinovning "Spartak" bilan shartnomasini uzaytirishga yaqinligi haqida xabarlar tarqalgan edi.
Hozirda "Spartak" jamoasi Premyer-liga turnir jadvalida oltinchi o‘rinda turibdi. Jamoa bosh murabbiyi Deyan Stankovich rahbarligida o‘tgan yetti turda 11 ochko to‘plagan.
Hozirda jamoa sentyabr oyidagi milliy terma jamoalar o‘yinlari uchun tanaffusda. Futbolchilar va murabbiylar keyingi o‘yinlarga tayyorgarlik ko‘rmoqda.

Литвинов пока не готов перейти в "Зенит"
Футболист Руслан Литвинов ответил на вопрос о переходе в клуб «Зенит» в составе команды «Спартак». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Несколько лет назад он заявлял, что не готов переходить в клуб из Санкт-Петербурга. По словам Литвинова, его мнение по этому поводу не изменилось, и он по-прежнему считается игроком «Спартака».
Он подчеркнул, что такие разговоры — всего лишь слухи, и не знает, откуда берутся такие сведения. Ранее также появлялись сообщения о том, что Литвинов близок к продлению контракта со «Спартаком».
В настоящее время команда «Спартак» занимает шестое место в турнирной таблице Премьер-лиги. Под руководством главного тренера Деяна Станковича команда набрала 11 очков в семи сыгранных турах.
Сейчас команда находится на перерыве из-за матчей национальных сборных в сентябре. Футболисты и тренеры готовятся к следующим играм.