Garanin Osinkin tayinlanishini qo‘llab quvvatladi
Sobiq «Sochi» jamoasi bosh murabbiyi Vadim Garanin Igor Osinkin bosh murabbiy etib tayinlangani haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Yaqinda ma’lum bo‘lishicha, u Robert Moreno ishdan bo‘shatilgach, «Sochi» klubiga rahbarlik qilishi kutilmoqda. Garanin ta’kidlashicha, Osinkin Rossiya futbolida «Sochi» uchun eng maqbul nomzod hisoblanadi.
Shu bilan birga, Igor Vitalyevich uchun bu «Krylya Sovetov» jamoasidagi qiyin davrdan so‘ng yangi imkoniyat va qayta tiklanish bo‘ladi. Mutaxassisning fikricha, bu qaror ikki tomon uchun ham to‘g‘ri bo‘ladi.
U Osinkinni mamlakatimizning eng kuchli murabbiylaridan biri sifatida baholadi. Rossiya chempionatining yetti turidan so‘ng «Sochi» jamoasi turnir jadvalida oxirgi o‘rinni egallab, faqat bitta ochko to‘plagan.
Ushbu holat jamoa uchun murabbiy almashinuvi zarurligini ko‘rsatmoqda. Osinkin jamoani yangi marralarga yetaklashga qodir murabbiy sifatida ko‘rilmoqda.

Гаранин поддержал назначение Осинкина
Бывший главный тренер команды «Сочи» Вадим Гаранин высказался о назначении Игоря Осинкина главным тренером. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Недавно стало известно, что после увольнения Роберта Морено ожидается, что он возглавит клуб «Сочи». По словам Гаранина, Осинкин является наиболее подходящей кандидатурой для «Сочи» в российском футболе.
При этом для Игоря Витальевича это станет новой возможностью и восстановлением после трудного периода в команде «Крылья Советов». По мнению специалиста, это решение будет правильным для обеих сторон.
Он оценил Осинкина как одного из сильнейших тренеров нашей страны. После семи туров чемпионата России команда «Сочи» занимает последнее место в турнирной таблице, набрав всего одно очко.
Эта ситуация показывает необходимость смены тренера в команде. Осинкин рассматривается как тренер, способный привести команду к новым вершинам.