Liga 1 turida ikki o‘yinda 8+ gol urildi
Fransiya chempionatining uchinchi turida ikki o‘yinda ko‘p gollar urildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
«Lill» jamoasi mezbon «Loryan»ni 7:1 hisobida mag‘lub etdi. Boshqa o‘yinda esa jami to‘qqizta gol qayd etildi.
«PSJ» jamoasi «Tuluza»ni 6:3 hisobida yutdi. Bu natijalar 2014 yildan buyon bir turda ikki o‘yinda bunday ko‘p gol urilgan birinchi holatdir.
O‘shanda 20 aprel kuni «Loryan» va «Monpelye» jamoalari 4:4 hisobida durang o‘ynagan, «Valansyen» esa «Nant»ga 2:6 hisobida yutqazgan edi. Fransiya chempionatining navbatdagi turi ikki haftadan so‘ng, terma jamoalar o‘yinlari uchun tanaffusdan keyin boshlanadi.
Bu turda jamoalar yangi kuch bilan maydonga chiqib, o‘z o‘yinlarini namoyish etadi. Muxlislar uchun qiziqarli va raqobatga boy bahslar bo‘lishi kutilmoqda.

В двух матчах тура Лиги 1 забито более 8 голов
В третьем туре чемпионата Франции в двух матчах было забито много голов. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Команда «Лилль» на своем поле разгромила «Лорьян» со счетом 7:1. В другом матче было забито всего девять голов.
Команда «ПСЖ» победила «Тулузу» со счетом 6:3. Эти результаты стали первым случаем с 2014 года, когда в одном туре в двух матчах было забито так много голов.
Тогда, 20 апреля, команды «Лорьян» и «Монпелье» сыграли вничью 4:4, а «Валансьен» проиграл «Нанту» со счетом 2:6. Следующий тур чемпионата Франции начнется через две недели после перерыва на матчи сборных.
В этом туре команды выйдут на поле с новыми силами и покажут свою игру. Ожидаются интересные и насыщенные борьбой матчи для болельщиков.