Nikolas Jekson «Bavariya»ga ijaraga o‘tmoqda
Hujumchi Nikolas Jekson «Chelsi» klubidan «Bavariya» klubiga o‘tmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ijtimoiy tarmoqlarda taniqli manba Fabrizio Romano xabar berishicha, klublar o‘zaro kelishuvga erishdi. «Bavariya» 24 yoshli Jeksonni 16,5 million yevro evaziga ijaraga oladi.
Shartnomada 2026 yil yozida majburiy sotib olish opsiyasi mavjud bo‘ladi. Oxirgi muzokaralar jarayonida «Chelsi» ijara to‘lovini 15 milliondan 16,5 million yevroga oshirishga muvaffaq bo‘ldi.
Nikolas esa besh yillik shartnoma imzoladi. Bir necha kun oldin «Chelsi» Liam Delapning jarohati sababli Jekson bilan «Bavariya» o‘rtasidagi kelishuvni bekor qilgan edi, ammo kelishuv baribir amalga oshadi.
Shu tariqa, futbolchi yangi jamoasida faoliyatini davom ettiradi va kelgusida «Bavariya» uni doimiy ravishda sotib olish imkoniyatiga ega bo‘ladi. Bu transfer ikki klub uchun ham muhim va foydali bo‘ladi.

Николас Джексон переходит в аренду в «Баварию»
Нападающий Николас Джексон переходит из клуба «Челси» в клуб «Бавария». Об этом сообщает Euro-football.ru.
По информации известного источника Фабрицио Романо в социальных сетях, клубы достигли соглашения. «Бавария» арендует 24-летнего Джексона за 16,5 миллиона евро.
В контракте будет предусмотрена обязательная опция выкупа летом 2026 года. В ходе последних переговоров «Челси» удалось увеличить сумму аренды с 15 до 16,5 миллиона евро.
Николас подписал пятилетний контракт. Несколько дней назад «Челси» отменил соглашение с «Баварией» из-за травмы Лиама Делапа, однако сделка всё равно состоится.
Таким образом, футболист продолжит свою карьеру в новой команде, и в будущем «Бавария» получит возможность выкупить его на постоянной основе. Этот трансфер будет важен и выгоден для обоих клубов.