Bavariya klubi Chelsi bilan Nikolas Jeksonning transferi bo‘yicha kelishuvga erishdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Avvalgi kunlarda, futbolchi allaqachon Myunxenda bo‘lishiga qaramay, London klubi Liam Delapning jarohati sabab bitimdan voz kechgandi. Biroq keyingi muzokaralar davomida tomonlar o‘zaro kelishib, 24 yoshli Jeksonni bir mavsumga ijaraga olish va majburiy sotib olish opsiyasi bilan kelishib olishdi.
The Telegraph nashrining jurnalisti Mett Lou ma’lumotiga ko‘ra, ijara narxi 14,2 million funt sterlingni (taxminan 16,42 million yevro) tashkil qiladi. Sotib olish narxi esa 56,2 million funt sterlingga (65 million yevro) teng.
Yaqin soatlarda klublar Nikolas Jekson transferini rasmiy ravishda e’lon qilishlari kutilmoqda. Biz ushbu yangiliklarni diqqat bilan kuzatib boramiz.
Ushbu kelishuv futbolchi va ikkala klub uchun ham muhim ahamiyatga ega bo‘lib, kelgusida jamoalarning o‘yini va natijalariga ijobiy ta’sir ko‘rsatishi mumkin.

Бавария покупает Николаса Джексона за 56 миллионов фунтов
Клуб Бавария достиг соглашения с Челси по трансферу Николаса Джексона. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Ранее, несмотря на то, что футболист уже находился в Мюнхене, лондонский клуб отказался от сделки из-за травмы Лиама Делапа. Однако в ходе последующих переговоров стороны пришли к взаимному согласию и договорились о аренде 24-летнего Джексона на один сезон с опцией обязательного выкупа.
По данным журналиста The Telegraph Метта Лоу, стоимость аренды составляет 14,2 миллиона фунтов стерлингов (примерно 16,42 миллиона евро). Цена выкупа — 56,2 миллиона фунтов стерлингов (65 миллионов евро).
В ближайшие часы ожидается официальное объявление клубами трансфера Николаса Джексона. Мы внимательно следим за этими новостями.
Это соглашение имеет важное значение как для футболиста, так и для обоих клубов, и может положительно повлиять на игру и результаты команд в будущем.