Tarkhanov CSKA va Krasnodar o‘yinidagi hakamlarni tanqid qildi
Sobiq CSKA jamoasi bosh murabbiyi Aleksandr Tarkhanov «Armiya» va «Krasnodar» jamoalari o‘rtasidagi o‘yinda hakamlar brigadasi, bosh hakam Rafael Shafeev faoliyatini baholadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, Shafeev o‘yinda zaif ishladi va ko‘plab noto‘g‘ri qarorlar qabul qilindi. Tarkhanovning fikricha, Kislyakning golining bekor qilinishi noto‘g‘ri bo‘lgan, chunki hakam qanotda biror qoidabuzarlik yuz berganini hisoblab chiqdi.
Shuningdek, u o‘yinda penalti qarorlari ham adolatli berilmaganini ta’kidladi. CSKA va Krasnodar jamoalarida oxirgi daqiqalarda qo‘l bilan to‘pga tegish holatlari bo‘lgan.
Ushbu holatlarda hakamlar noto‘g‘ri qarorlar chiqargan. Musobaqa natijasiga ko‘ra, jamoalar o‘z pozitsiyalarida qolishdi.
Hozirda «Krasnodar» Rossiya Premyer Ligasi jadvalida 16 ochko bilan birinchi o‘rinda, CSKA esa ulardan bir ochko kam to‘plagan holda ikkinchi o‘rinda bormoqda. Ushbu bahsda hakamlik faoliyati jamoalar va muxlislar o‘rtasida munozaralarga sabab bo‘ldi.
Tarkhanovning fikricha, hakamlar o‘yinni adolatli boshqarishi kerak va kelajakda bunday xatolar takrorlanmasligi lozim.

Тарханова критиковал судей в матче ЦСКА и Краснодар
Бывший главный тренер ЦСКА Александр Тарханова оценил работу судейской бригады и главного судьи Рафаэля Шафеева в матче между командами «Армия» и «Краснодар». Об этом сообщил Euro-football.ru.
По его мнению, Шафеев плохо справился с работой в матче и было много неправильных решений. По мнению Тарханова, отмена гола Кисляка была ошибочной, так как судья посчитал, что на фланге произошло нарушение правил.
Также он подчеркнул, что решения о пенальти в матче были несправедливыми. В командах ЦСКА и Краснодар в последние минуты были случаи касания мяча рукой.
В этих ситуациях судьи приняли неправильные решения. По результатам соревнования команды остались на своих позициях.
В настоящее время «Краснодар» занимает первое место в таблице Российской Премьер-Лиги с 16 очками, а ЦСКА идет вторым, имея на одно очко меньше. Судейство в этом матче вызвало споры между командами и болельщиками.
По мнению Тарханова, судьи должны справедливо вести игру и в будущем такие ошибки не должны повторяться.