Nenaxov hakam qarorini gol bekorida xato deb atadi
Maxim Nenaxov, “Lokomotiv” futbolchisi, 7-turdagi RPL o‘yinida “Krylya Sovetov”ga qarshi (2:2) Nikolay Komlichenkoning kiritgan golini hakamlar bekor qilganida xato qilganini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
O‘yinning so‘nggi daqiqalarida bosh hakam epizodni qayta ko‘rib, Samara jamoasi darvozaboni Sergey Pesyakovga hujumchi tomonidan qilingan qoidabuzarlikni aniqlab, golni bekor qilgan. Bir necha daqiqadan so‘ng Komlichenko ikkinchi ogohlantirishni olib, “Lokomotiv”ni o‘n nafar futbolchi bilan qoldirdi va mehmonlar penaltidan hisobni tenglashtirdi.
Nenaxov fikricha, jarima maydonidagi kurash teng bo‘lgan va hujumchi qoidalarni buzmagan. Himoyachi hakam xatosi o‘yinning burilish nuqtasi bo‘lganiga ishonadi.
U shunday dedi: “Hozir unga qiyin, u jamoani ortda qoldirdi. Ammo unga toza golni olib qo‘yishdi.
Ikkalasi ham to‘g‘ri oyoqlari bilan harakat qilishdi va bir-biriga tegishdi. Shuning uchun kim kimga qarshi qoidabuzarlik qilgani hali noma’lum”.
Hozirgi vaqtda “Lokomotiv” yetti turdan so‘ng jadvalda to‘rtinchi o‘rinda bo‘lib, 15 ochko jamg‘argan.

Ненахов назвал решение судьи ошибкой при голе в свои ворота
Максим Ненахов, футболист «Локомотива», заявил, что судьи ошиблись, отменив гол Николая Комличенко в матче 7-го тура РПЛ против «Крыльев Советов» (2:2). Об этом сообщает Euro-football.ru.
В последние минуты игры главный судья пересмотрел эпизод и зафиксировал нарушение со стороны нападающего в отношении вратаря самарской команды Сергея Песьякова, отменив гол. Через несколько минут Комличенко получил второе предупреждение, и «Локомотив» остался вдесятером, а гости сравняли счёт с пенальти.
По мнению Ненахова, борьба в штрафной была равной, и нападающий не нарушал правила. Защитник считает, что ошибка судьи стала поворотным моментом матча.
Он сказал: «Сейчас ему тяжело, он подвёл команду. Но ему отменили чистый гол.
Оба играли на правильных ногах и касались друг друга. Поэтому пока неизвестно, кто нарушил правила».