Rossiyalik murabbiy Vadim Garanin Moskva «Dinamo» jamoasining hozirgi tarkibi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning aytishicha, Karpin «Dinamo»ga kelgach, jamoaga qo‘yiladigan talablar o‘zgargan va bu Valeriy Georgiyevich uchun qiyinchiliklar tug‘dirmoqda. Avvalgi murabbiy Lichka boshchiligidagi jamoa hujumga qaratilgan, jasur va lotin amerikalik o‘yinchilardan iborat edi.
Endi esa Valeriy Georgiyevich barcha muammolarni hal qilib, jamoani tartibga solishi kerak, dedi Garanin «Chempionat» nashriga bergan intervyusida. Shuningdek, Garanin «oq-ko‘k» jamoaning yarim himoyachisi Bitelloni tanqid qildi.
Rossiya chempionatining yetti turidan so‘ng Valeriy Karpinning shogirdlari turnir jadvalida to‘qqizinchi o‘rinda turibdi va ularning hisobida sakkiz ochko mavjud. Jamoa hozirgi natijalaridan ko‘proqini ko‘rsatishga intilishi zarur.
Umuman olganda, «Dinamo» tarkibini yaxshilash va o‘yinni muvozanatlash uchun murabbiy jiddiy ish olib bormoqda.

Гаранин: Карпин должен навести порядок в команде
Российский тренер Вадим Гаранин высказался о нынешнем составе московского «Динамо». Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, после прихода Карпина требования к команде изменились, и это создает трудности для Валерия Георгиевича. Предыдущая команда под руководством Лички была ориентирована на атаку, смелая и состояла из латиноамериканских игроков.
Теперь же Валерию Георгиевичу предстоит решить все проблемы и навести порядок в команде, — сказал Гаранин в интервью изданию «Чемпионат». Также Гаранин раскритиковал полузащитника «бело-голубых» Бителлони.
После семи туров чемпионата России подопечные Валерия Карпина занимают девятое место в турнирной таблице, имея в активе восемь очков. Команда должна стремиться показывать больше, чем нынешние результаты.