Garanin: Baltika o‘yini tomoshabinlar uchun yoqimli
Mashhur mahalliy murabbiy Vadim Garanin joriy mavsum boshida «Baltika» jamoasining o‘yinini yuqori baholadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, «Baltika» ajoyib start berdi. Garanin Andrey Talalaevning o‘yinni qanday tashkil etishini va futbolchilardan qanday natija olishini yaxshi tushunadi.
Kaliningradliklarning o‘yini tomoshabinlar uchun yoqimli, unda kuchli hujumkorlik, tezkor o‘tishlar va maydondagi jasorat yaqqol ko‘zga tashlanadi. Bu xususiyatlar ayni paytda murabbiy Talalaevda ham mavjud, deya ta’kidladi mutaxassis.
Shu bilan birga, ekspert fikricha, «Baltika» mavsum davomida yuqori darajada o‘ynashni davom ettirish uchun jamoaga kuchaytirish zarur. Rossiya chempionatining yetti turidan so‘ng, kaliningradliklar 15 ochko to‘plab, jadvalda uchinchi o‘rinni egallab turibdi.
Bu natija jamoaning kuchli o‘yinini ko‘rsatadi, biroq yanada yaxshi natijalarga erishish uchun qo‘shimcha kuch sarflash lozim.

Garanin: Игра «Балтика» приятна для зрителей
Известный местный тренер Вадим Гаранин высоко оценил игру команды «Балтика» в начале текущего сезона. Об этом сообщил Euro-football.ru.
По его словам, «Балтика» отлично стартовала. Гаранин хорошо понимает, как Андрей Талалаев организует игру и каких результатов добивается от футболистов.
Игра калининградцев приятна для зрителей, в ней явно проявляются сильная атакующая игра, быстрые переходы и смелость на поле. Эти качества в настоящее время также присущи тренеру Талалаеву, отметил специалист.
Вместе с тем, по мнению эксперта, для того чтобы «Балтика» продолжала играть на высоком уровне в течение сезона, команде необходимо усиление. После семи туров чемпионата России калининградцы набрали 15 очков и занимают третье место в таблице.
Этот результат показывает сильную игру команды, однако для достижения еще лучших результатов требуется приложить дополнительные усилия.