Beveev: Murabbiy meni to‘g‘ri yo‘lda ko‘ryapti
Mingiyan Beveev, «Baltika» jamoasining himoyachisi, Rossiya terma jamoasining sentyabr oyidagi Iordaniya va Qatarga qarshi o‘yinlar uchun yakuniy tarkibiga kirmagani haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U uchinchi marta kengaytirilgan ro‘yxatda bo‘lishiga qaramay, yakuniy tarkibga kira olmaganini ta’kidladi. Beveev har kuni o‘z ustida ishlayotganini aytdi.
Rossiya terma jamoasi bosh murabbiyi uni e’tiborga olishi uning to‘g‘ri yo‘lda ekanidan dalolat beradi, dedi u «Match Premier» telekanalidagi intervyusida. Joriy mavsumda kaliningradlik himoyachi to‘qqizta o‘yinda maydonga tushdi, ammo gol urishga muvaffaq bo‘lmadi.
«Baltika» hozirgi vaqtda Rossiya Premer Ligasida 15 ochko bilan uchinchi o‘rinda bormoqda. Beveevning so‘zlariga ko‘ra, u o‘z mahoratini oshirishga intiladi va terma jamoada o‘ynash imkoniyatini qo‘lga kiritish uchun harakat qilmoqda.
Jamoaning muvaffaqiyati va uning shaxsiy rivojlanishi kelajakda yanada yaxshi natijalar ko‘rsatishiga umid bildiradi.

Beveev: Тренер видит меня на правильном пути
Мингиян Бевеев, защитник команды «Балтика», высказался о том, что не попал в окончательный состав сборной России на сентябрьские матчи против Иордании и Катара. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он подчеркнул, что несмотря на то, что в третий раз был в расширенном списке, в окончательный состав попасть не удалось. Бевеев отметил, что ежедневно работает над собой.
Главный тренер сборной России, обращая на него внимание, показывает, что он на правильном пути, — сказал он в интервью телеканалу «Матч Премьер». В этом сезоне калининградский защитник сыграл в девяти матчах, но не сумел забить гол.
«Балтика» в настоящее время занимает третье место в Российской Премьер-Лиге с 15 очками. По словам Бевеева, он стремится повысить своё мастерство и прилагает усилия, чтобы получить возможность играть в сборной.