Fransiya chempionatida uchinchi o‘rinda borayotgan “Lill” klubi “NEK Neymegen” jamoasining chap himoyachisi Kalvin Verdonk bilan shartnoma imzolaganini rasman e’lon qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda klubning rasmiy sayti xabar berdi. Verdonk Niderlandiyada tug‘ilgan va professional faoliyati davomida asosan mahalliy jamoalarda o‘ynagan, jumladan “Feyenoord” klubida ham to‘p surgan.
Biroq, xalqaro maydonda u 28 yoshda bo‘lishiga qaramay, Indoneziya terma jamoasini himoya qiladi. Indoneziya terma jamoasi FIFA reytingida 118-o‘rinda turadi.
Shuningdek, u 11 yil avval Niderlandiyaning yoshlar terma jamoasi bilan Yevropa chempioni bo‘lgan. O‘tgan mavsumda Verdonk klub darajasida 36 ta o‘yinda maydonga tushib, 10 marta ogohlantirilgan, 1 ta gol urgan va 1 ta samarali uzatma qilgan.
Yangi mavsumda esa u 4 ta o‘yinda ishtirok etib, 1 ta golga assistentlik qilgan. Uning jamoaga qo‘shilishi “Lill” uchun muhim kuch bo‘lib, himoya chizig‘ini mustahkamlashga xizmat qiladi.

Клуб Лил купил левого защитника Вердонка
Клуб "Лил", занимающий третье место во французском чемпионате, официально объявил о подписании контракта с левым защитником команды "НЕК Неймеген" Кэлвином Вердонком. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщил официальный сайт клуба. Вердонк родился в Нидерландах и в течение своей профессиональной карьеры в основном играл за местные команды, в том числе выступал за клуб "Фейеноорд".
Однако на международной арене, несмотря на то, что ему 28 лет, он защищает цвета сборной Индонезии. Сборная Индонезии занимает 118-е место в рейтинге ФИФА.
Кроме того, 11 лет назад он стал чемпионом Европы в составе молодежной сборной Нидерландов. В прошлом сезоне Вердонк сыграл 36 матчей на клубном уровне, получил 10 предупреждений, забил 1 гол и сделал 1 результативную передачу.
В новом сезоне он принял участие в 4 матчах и сделал 1 голевую передачу. Его присоединение к команде является важной силой для "Лилля" и способствует укреплению линии защиты.