Popov Lokomotiv futbolchilariga sabrli bo‘lishni maslahat berdi
Rossiya ikki karra chempioni Aleksey Popov, ilgari Qozonning Rubin jamoasi va boshqa klublarda o‘ynagan, poytaxtdagi Lokomotiv jamoasining so‘nggi natijalarini baholadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Mixail Galaktionov boshchiligidagi jamoa chempionatning uchinchi o‘yinida ketma-ket ochkolarni boy berdi va jadvallarda birinchi o‘rinni qo‘ldan chiqardi. Popovning so‘zlariga ko‘ra, yosh va shijoatli futbolchilar go‘zal o‘yin ko‘rsatishga harakat qilmoqda, biroq ba’zida sabr qilish kerak, garchi bu ularga xos bo‘lmasa ham.
Ular sabrni o‘rgangan va to‘g‘ri xulosalar chiqaradigan bo‘lsa, hammasi yaxshi bo‘ladi, deydi u. Hozirgi vaqtda temiryo‘lchilar 15 ochko jamg‘argan va Rossiya Premyer Ligasi jadvallari bo‘yicha to‘rtinchi o‘rinda turibdi.
Shu bilan birga, Baltika va CSKA jamoalari ham 15 ochkoga ega, Krasnodar esa 16 ochko bilan oldinda bormoqda. Rossiya Kubogi Fonbet musobaqasining guruh bosqichida Lokomotiv 6 ochko bilan ikkinchi o‘rinda, CSKA 7 ochko bilan birinchi, Akron 5 ochko bilan uchinchi, Baltika esa ochkosiz to‘rtinchi o‘rinda bormoqda.

Попов посоветовал футболистам Локомотива быть терпеливыми
Двукратный чемпион России Алексей Попов, ранее игравший за казанский Рубин и другие клубы, оценил последние результаты столичного Локомотива. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Команда под руководством Михаила Галактионова в третьем матче чемпионата подряд упустила очки и потеряла первое место в таблице. По словам Попова, молодые и энергичные футболисты стараются показывать красивую игру, но иногда нужно проявлять терпение, хотя это им не свойственно.
Если они научатся терпению и сделают правильные выводы, всё будет хорошо, говорит он. В настоящее время железнодорожники набрали 15 очков и занимают четвёртое место в таблице Российской Премьер-Лиги.
При этом команды Балтика и ЦСКА также имеют по 15 очков, а Краснодар лидирует с 16 очками. В групповом этапе Кубка России Фонбет Локомотив занимает второе место с 6 очками, ЦСКА — первое с 7 очками, Акрон — третье с 5 очками, а Балтика — четвёртое без очков.