Sharonov: O‘yin qizil kartochkadan buzilmadi
Kazanning "Rubin" jamoasi va Rossiya terma jamoasi sobiq futbolchisi Roman Sharonov Moskva markazidagi CSKA va "Krasnodar" o‘rtasidagi so‘nggi o‘yinda hakamlik qilgan Rafael Shafeev boshchiligidagi hakamlar brigadasi faoliyatiga munosabat bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Rossiya Premyer Ligasi 7-tur o‘yini 1:1 hisobida yakunlandi. Sharonovning so‘zlariga ko‘ra, o‘yin hakamning qizil kartochka ko‘rsatishi bilan buzilgan emas.
U, ayniqsa, Kislakning golini bekor qilish qarorini tanqid qildi. Ushbu vaziyatda Kordobaga qarshi aniq qoida buzilishi, ya’ni to‘pga urish paytida qo‘lga zarba berilgani qayd etilgan.
Asosiy hakam o‘yinni nazorat qilish imkoniyatini yo‘qotgan. Shafeev 56-daqiqada Kordobaga qizil kartochka ko‘rsatdi, chunki u Moizesning qo‘liga oyoq bilan zarba bergan edi.
Kislakning 27-daqiqadagi goli esa videoko‘rib chiqish natijasida hujumdagi qoidabuzarlik sabab bekor qilindi. Hozirda "Krasnodar" 16 ochko bilan turnir jadvalida birinchi o‘rinda bormoqda.
CSKA, Kaliningradning "Baltika" va poytaxtning "Lokomotiv" jamoalari esa 15 ochkoga ega. Turnir davomida jamoalar o‘rtasida qiziqarli kurash davom etmoqda.

Шаронов: Игра не была испорчена красной карточкой
Бывший футболист казанского «Рубина» и сборной России Роман Шаронов высказался о работе бригады арбитров во главе с Рафаэлем Шафеевым, судившей последний матч между ЦСКА и «Краснодаром» в центре Москвы. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Матч 7-го тура Российской Премьер-Лиги завершился со счётом 1:1. По словам Шаронова, игра не была испорчена показанием красной карточки.
Он особенно раскритиковал решение отменить гол Кислака. В этой ситуации было зафиксировано явное нарушение правил против Кордобы — удар по мячу был нанесён рукой.
Главный арбитр потерял возможность контролировать игру. Шафеев показал красную карточку Кордобе на 56-й минуте, так как тот ногой ударил по руке Мойзеса.
Гол Кислака на 27-й минуте был отменён после видеопросмотра из-за нарушения правил в атаке. В настоящее время «Краснодар» с 16 очками занимает первое место в турнирной таблице.
ЦСКА, калининградская «Балтика» и столичный «Локомотив» имеют по 15 очков. В ходе турнира продолжается интересная борьба между командами.