Sobiq taniqli futbolchi Yevgeniy Lovchev yarim himoyachi Anton Miranchukning Moskva “Dinamo” klubiga o‘tishi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Lovchevga Miranchuk “oq-ko‘k” jamoaning o‘yini natijasiga ta’sir ko‘rsatishi mumkinmi, degan savol berildi. Uning so‘zlariga ko‘ra, natijaga faqat bitta futbolchi emas, balki butun jamoa ta’sir qiladi.
Hatto Messi ham hozirgi vaziyatda “Dinamo”ni qiyinchiliklardan chiqarib bera olmasligini ta’kidladi. Bu fikr “Match TV” tomonidan keltirilgan.
Yakshanba kuni Moskva “Dinamo”si Makhachkala “Dinamo”si maydonida 0:1 hisobida mag‘lub bo‘lib, muxlislarini xafa qildi. Rossiya Premer-ligasining yetti turida sakkiz ochko to‘plagan Moskva jamoasi hozirda musobaqa jadvalida faqat to‘qqizinchi o‘rinda turibdi.
Keyingi turda Rossiya chempionatida “Dinamo” “Spartak” bilan derbi o‘yini o‘tkazadi. Ushbu bahs 13-sentyabr, shanba kuni bo‘lib o‘tadi.

Ловчев: Миранчук не сможет спасти Динамо в плохом состоянии
Бывший известный футболист Евгений Ловчев высказался о переходе полузащитника Антона Миранчука в московский клуб «Динамо». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Ловчеву задали вопрос, может ли Миранчук повлиять на результат игры «бело-голубых». По его словам, на результат влияет не один футболист, а вся команда.
Он также подчеркнул, что даже Месси в нынешней ситуации не сможет вывести «Динамо» из трудностей. Это мнение было приведено телеканалом «Матч ТВ».
В воскресенье московское «Динамо» проиграло махачкалинскому «Динамо» со счётом 0:1 и огорчило своих болельщиков. Команда из Москвы, набравшая восемь очков в семи турах Российской Премьер-лиги, сейчас занимает лишь девятое место в турнирной таблице.
В следующем туре в чемпионате России «Динамо» проведёт дерби с «Спартаком». Этот матч состоится в субботу, 13 сентября.