Fedotov Kordobani maydondan haydashni qo‘lladi
Rossiya futbol hakami sobiq arbitr Igor Fedotov «Krasnodar» jamoasi hujumchisi Jon Kordobani maydondan haydash haqidagi hakam Rafael Shafeevning qarorini qo‘llab-quvvatladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu holat Rossiya chempionatining yettinchi turida CSKAga qarshi o‘yinda (1:1) yuz berdi. Fedotovning aytishicha, Jonni darhol maydondan chiqarish kerak edi.
Takroriy ko‘rinishda u Moyzesning qo‘lini urgan yoki yo‘qligi aniq ko‘rinmadi, ammo VAR tizimida boshqa burchaklardan tasvirlar bo‘lgan. Kordoba avval to‘pga tegdi, lekin keyin oyog‘ini olib tashlash imkoniyati paydo bo‘ldi.
Ushbu o‘yindan so‘ng Murad Musayev boshchiligidagi jamoa turnir jadvalida 16 ochko bilan yetakchilik qilmoqda. Fabio Chelestini murabbiyligidagi jamoa esa 15 ochko bilan ikkinchi o‘rinda turibdi.
Shuningdek, «Baltika» va «Lokomotiv» jamoalari ham 15 ochko jamg‘argan. Turnir jadvalidagi bunday raqobat mavsum davomida qiziqarli bahslarni va raqobatni ta’minlamoqda.

Fedotov применил удаление Кордобы с поля
Бывший российский футбольный арбитр Игорь Федотов поддержал решение судьи Рафаэля Шафеева удалить с поля нападающего «Краснодара» Хона Кордобу. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Этот эпизод произошёл в седьмом туре чемпионата России в матче против ЦСКА (1:1). По словам Федотова, Хона следовало немедленно удалять с поля.
На повторе не было чётко видно, ударил ли он Моисеса рукой, однако в системе VAR были кадры с других ракурсов. Кордоба сначала коснулся мяча, но затем появилась возможность убрать ногу.
После этой игры команда под руководством Мурада Мусаева лидирует в турнирной таблице с 16 очками. Команда под руководством Фабио Челестини занимает второе место с 15 очками.
Также команды «Балтика» и «Локомотив» набрали по 15 очков. Такая конкуренция в турнирной таблице обеспечивает интересные матчи и борьбу на протяжении всего сезона.