Chernov bekor qilingan gol haqida fikr bildirdi
Nikita Chernov, “Krylya Sovetov” jamoasi futbolchisi, 7-turdagi RPL o‘yinida “Lokomotiv”ga qarshi kechgan va Nikolay Komlichenkoning bekor qilingan goli bilan bog‘liq voqea haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuv 2:2 hisobida yakunlandi. O‘yinning oxirida hakam Samara jamoasi darvozaboni Sergey Pesyakovga nisbatan qo‘pol qoidabuzarlik sababli golni bekor qildi.
Chernovning so‘zlariga ko‘ra, hujumchi Komlichenko to‘pga tegmagan, darvozabon esa oyog‘iga zarba olgan. Himoyachi bu vaziyatni ko‘proq tasodifiy hodisa sifatida baholadi, qaysiki o‘yinda kuchli taranglik va ikki jamoaning hissiyotlari aniq sezilgan.
Chernov shunday dedi: “Menga ko‘rinib turibdiki, Komlichenko to‘pga tegmadi. Pesyakov biroz tizzasi bilan tegdi, undan keyin esa oyog‘iga zarba tushdi.
U haqiqatan ham urilganini aytdi. Menimcha, Fernando Komlichenkoga shunday zarba berishni istamagan.
Bu faqat tasodifiy holat edi.” Ushbu fikrlar “Chempionat” nashri tomonidan keltirilgan. Hozirda “Krylya Sovetov” jamoasi etti turdan so‘ng to‘qqiz ochko to‘plab, turnir jadvalida sakkizinchi o‘rinda bormoqda.

Чернов высказался о отменённом голе
Никита Чернов, футболист команды «Крылья Советов», высказался о событии, связанном с отменённым голом Николая Комличенко в матче 7-го тура РПЛ против «Локомотива». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Встреча завершилась со счётом 2:2. В конце игры судья отменил гол из-за грубого нарушения правил в отношении вратаря команды из Самары Сергея Песьякова.
По словам Чернова, нападающий Комличенко не касался мяча, а вратарь получил удар по ноге. Защитник оценил эту ситуацию скорее как случайное событие, при котором была заметна сильная напряжённость и эмоции обеих команд.
Чернов сказал: «Мне кажется, что Комличенко не коснулся мяча. Песьяков немного задел его коленом, а затем получил удар по ноге.
Он действительно сказал, что был задет. По моему мнению, Фернандо не хотел наносить такой удар Комличенко.
Это была просто случайность.» Эти слова приводит издание «Чемпионат». В настоящее время команда «Крылья Советов» после семи туров набрала девять очков и занимает восьмое место в турнирной таблице.