San’atkor Mixail Grushevskiy, poytaxtning CSKA jamoasini qo‘llab-quvvatlaydi, Rossiya futbol ittifoqi hakamlar bo‘limi rahbari Milorad Majichga nisbatan fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Grushevskiy hakam Shafeevning CSKA va Krasnodar jamoalari o‘rtasidagi o‘yinga tayinlanishini salbiy baholadi. Uning so‘zlariga ko‘ra, bu Rossiya futbol ittifoqi rahbariyatining katta xatosidir, chunki ular hakamlar korpusining ishlashi uchun javobgardir.
Grushevskiy Majichni "inson ko‘rinishidagi soyabon" deb atadi va uning faoliyati ma’nosini tushunmasligini ta’kidladi. Bundan tashqari, u avvalgi hakamlar bo‘limi rahbari ko‘proq faol bo‘lib, o‘tkazilgan o‘yinlar yuzasidan doimiy ravishda izohlar berib kelganini qo‘shimcha qildi.
Hozirgi vaqtda Rossiya Premyer Ligasi jadvalida yettinchi turdan so‘ng CSKA 15 ochko bilan ikkinchi o‘rinda bormoqda. Krasnodar esa 16 ochko bilan peshqadamlik qilmoqda.

Грушевский критиковал судейскую деятельность Маджича
Артист Михаил Грушевский, поддерживающий столичный клуб ЦСКА, высказался о руководителе судейского отдела Российского футбольного союза Милораде Маджиче. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Грушевский негативно оценил назначение судьи Шафеева на матч между командами ЦСКА и Краснодар. По его словам, это большая ошибка руководства Российского футбольного союза, так как они отвечают за работу судейского корпуса.
Грушевский назвал Маджича «зонтиком в человеческом обличье» и подчеркнул, что тот не понимает смысла своей деятельности. Кроме того, он добавил, что предыдущий руководитель судейского отдела был более активен и постоянно давал комментарии по проведённым матчам.
В настоящее время после седьмого тура в таблице Российской Премьер-Лиги ЦСКА занимает второе место с 15 очками. Краснодар же лидирует с 16 очками.