Duarte otasi o‘g‘lining "Santos"ga o‘tishini aytdi
Moskvaning "Spartak" jamoasi himoyachisi Aleksis Duarte otasi Andres Duarte "Evro-Futbol.Ru" tarmoq nashriga bergan intervyusida o‘g‘lining "qizil-oq" jamoasini tark etib, Braziliyaning "Santos" klubiga o‘tishi mumkinligini ma’lum qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, "Santos"ga o‘tish ehtimoli mavjud va Paragvay ommaviy axborot vositalarida klublar hujjat almashayotganligi haqida xabarlar tarqalmoqda. Andres Duarte o‘g‘lining 2023 yilda poytaxt klubi bilan to‘rt yillik shartnoma imzolaganini, joriy mavsumda barcha musobaqalarda oltita o‘yin o‘tkazib, bitta sariq kartochka olganini ta’kidladi.
Bu ma’lumotlar asosida futbolchining kelajagi haqida qaror qabul qilinishi kutilmoqda. Klub va futbolchi o‘rtasidagi kelishuvlar yakunlanganidan so‘ng rasmiy e’lonlar beriladi.

Дуарте отец рассказал о переходе сына в "Сантос"
Защитник московского «Спартака» Алексис Дуартэ, его отец Андрес Дуартэ в интервью сетевому изданию «Евро-Футбол.Ру» сообщил, что его сын может покинуть «красно-белых» и перейти в бразильский клуб «Сантос». Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, существует вероятность перехода в «Сантос», и в парагвайских СМИ распространяются сообщения о том, что клубы обмениваются документами. Андрес Дуартэ подчеркнул, что его сын в 2023 году подписал четырехлетний контракт с клубом столицы, в текущем сезоне провел шесть матчей во всех турнирах и получил одну желтую карточку.
На основе этой информации ожидается принятие решения о будущем футболиста. После завершения соглашений между клубом и игроком будут сделаны официальные объявления.