Milanning «Inter» jamoasida o‘ynagan qanot himoyachisi Benjamen Pavar Fransiya chempionatiga ko‘chib o‘tdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
29 yoshli futbolchi yangi faoliyatini «Marsel» klubida davom ettiradi. Provans klubining matbuot xizmati ma’lumotiga ko‘ra, futbolchi bilan 15 million yevro qiymatdagi sotib olish huquqi bilan ijaraga olish shartnomasi imzolangan.
Ijara muddati bir mavsumga mo‘ljallangan bo‘lib, fransuz klubi uchun bu 2,5 million yevroga tushdi. O‘tgan mavsumda Benjamen Pavar Italiya Seriya A chempionatida 23 ta o‘yinda maydonga tushdi.
Himoyachi bitta golga uzatma berdi va to‘rt marta sariq kartochka oldi. «Inter» jamoasi bilan u Italiya chempionatida ikkinchi o‘rinni egalladi hamda UEFA Chempionlar Ligasi finaligacha yetib bordi.

Интер объявил о подписании контракта аренды Бенжамена Павара
Фланговый защитник «Интера» Бенжамен Павар перешёл во французский чемпионат. Об этом сообщает Euro-football.ru.
29-летний футболист продолжит карьеру в клубе «Марсель». По информации пресс-службы провансальского клуба, с игроком подписан контракт аренды с правом выкупа за 15 миллионов евро.
Срок аренды рассчитан на один сезон, а для французского клуба это обошлось в 2,5 миллиона евро. В прошлом сезоне Бенжамен Павар провёл 23 матча в чемпионате Италии Серии А.
Защитник отдал одну голевую передачу и получил четыре жёлтые карточки. С командой «Интер» он занял второе место в чемпионате Италии и дошёл до финала Лиги чемпионов УЕФА.