Levandovski jarohatdan so‘ng ehtiyotkorlik bilan qaytdi
Barcelona va Polsha terma jamoasi hujumchisi Robert Levandovski tizzasining orqa yuzasidagi jarohatdan keyin maydonga tezda qaytmasligini sabablari haqida gapirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U o‘z kuchini butun mavsum davomida taqsimlashni rejalashtirganini aytdi, chunki asosiy yuklama sentyabr oyidan boshlanishini tushungan. Futbolchi mavsum juda uzoq davom etishini hisobga olib, unga ehtiyotkorlik bilan yondashganini ta’kidladi.
Hozirda u o‘zini yuz foizga tayyor his qilayotganini ma’lum qildi. Oldinroq Levandovski Polsha terma jamoasiga qaytgani haqida xabar berilgan edi.
U ilgari terma jamoa bosh murabbiyi bilan kelishmovchilik tufayli jamoani tark etgan edi. Hozirgi vaqtda uning Barcelona bilan amaldagi shartnomasi 2026 yil 30 iyungacha amal qiladi.
36 yoshli hujumchining bozor qiymati 12 million yevroni tashkil etadi. 2025/2026 mavsumida u ikki o‘yinda maydonga tushgan, ammo gol yoki assist bilan ajralib qolmagan.

Левандовски осторожно вернулся после травмы
Нападающий Барселоны и сборной Польши Роберт Левандовски рассказал о причинах, по которым он не спешит возвращаться на поле после травмы задней поверхности колена. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что планирует распределить свои силы на весь сезон, так как понимает, что основная нагрузка начнётся с сентября. Футболист подчеркнул, что учитывая длительность сезона, он подходит к нему с осторожностью.
В настоящее время он сообщил, что чувствует себя на сто процентов готовым. Ранее сообщалось, что Левандовски вернулся в сборную Польши.
Ранее он покинул команду из-за разногласий с главным тренером сборной. В настоящее время его действующий контракт с Барселоной действует до 30 июня 2026 года.
Рыночная стоимость 36-летнего нападающего составляет 12 миллионов евро. В сезоне 2025/2026 он сыграл в двух матчах, но не отметился голами или результативными передачами.
Левандовски продолжает вносить значительный вклад в свою команду в ходе своей профессиональной карьеры.